האבולוציה של הפלסטיק

האמן ההולנדי תיאו ינסן עוסק זה עשרות שנים ביצירת צורות חיים חדשות. "חיות החוף" שבונה ינסן זזות באופן עצמאי בעזרת הרוח ולחלקן יש "קיבה" מיוחדת לאחסון אוויר דחוס שמאפשר להן ללכת גם בזמן שאין רוח.

הפסלים המתוחכמים מנווטים את דרכם בכוחות עצמם, וכאשר הם מגיעים לקו המים או מתרחקים יתר על המידה מקו החוף, מנגנון פנימי מיוחד מזהה זאת וגורם לחיות לפנות חזרה לכיוון השני.

נדרשו לינסן למעלה משני עשורים כדי ליצור את השלדים המהלכים, העשויים מצינורות, בקבוקי פלסטיק ויריעות ניילון. "הגבול בין אמנות להנדסה קיים רק בראש שלנו", אמר ינסן. "ככל שהשלדים הללו התפתחו, יכולתם להתמודד עם סופות ועם מים הלכה והשתפרה, ובסופו של דבר הייתי רוצה להקים עדרים שלמים של החיות הללו על החופים, כדי יוכלו לחיות את חייהן בעצמן".

"חיות החוף" של ינסן, שאף הוצגו על ידו בהרצאה בכנס TED, מהוות שלב נוסף בתהליך האבולוציה של הפלסטיק בדרכו להפוך לצורת חיים חדשה.

סימנים לתהליך זה כבר ניכרים גם בדגים ועופות ים שניזונים מפלסטיק ובדפוסי נדידה של שקיות ניילון.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew