מה יש לך גברת מירי רגב?

בתור מי שמכתירה את עצמה כנושאת דגל המאבק למען דיור בקואליציה, ח"כ מירי רגב (ליכוד) לא ממש מפגינה יכולת להקשיב לאלה שאותם היא מתיימרת לייצג. למעשה, נדמה שהיא עושה כל שביכולתה כדי לחבל במאבק מאהל המחאה על מחירי הדיור. יכול להיות שזה העלבון מהיוזמה הברוכה לסלק אותה ממאהל המחאה בצעקות, תנועות מגונות ומים. או אולי זו פשוט הנטייה הבלתי נשלטת לשקר שמפתח כל אדם ששימש בעברו בתפקיד דובר צה"ל. כך או כך, רגב ללא ספק יודעת לצעוק בקול רם יותר מכל אדם אחר – ולכן היא צודקת.

הצנזורית הצבאית הראשית לשעבר נגד סתימת פיות. ח"כ מירי רגב התלוננה במשטרה נגד פעילים במאהל המחאה על מחירי הדיור, לאחר שגורשה מהמקום בגלל שהיא חברה בקואליציה שאחראית למצב. "תגיד לי, אתה סתום?" – רמיקס של נוי אלוש.

"הם לא נחמדים". רגב שוברת שיאי אטימות ודציבלים בראיון (מונולוג) משותף עם מארגני המחאה.

ראיון צרוד. רק כאשר רגב לא בשטח, יכולים המוחים להשמיע את קולם. ראיון עם מובילת המחאה, דפני ליף.

"המסדר יעבור לדום לכבוד תת-אלוף במילואים מירי רגב". גברת רגב קוטעת שוב ושוב את דבריה של סתיו שפיר, ממנהיגות מאהל המחאה נגד מחירי הדיור, בגלל שהאחרונה קוראת לה "גברת מירי רגב" ולא "חברת כנסת מירי רגב". (שוקי גלילי סיפק כמה תובנות על המראיין דן מרגלית ובכלל).

פופוליזם זול עולה ביוקר. רגב טוענת כי משתתפי מאהל המחאה הם שמאלנים קיצונים משום שקיבלו את חברי הכנסת דב חנין וניצן הורוביץ בזרועות פתוחות, ואילו אותה גירשו בבושת פנים. עפרי רביב מציע הסבר אחר: רגב, בניגוד לחנין והורוביץ, לא טרחה להגיע ולו פעם אחת לדיוני ועדת הכנסת בנושא חוק התכנון והבנייה ("חוק הסופרטאנקר"). למאהל המחאה היא דווקא כן הגיעה – כדי לגזור קופון.

התוצאות המלאות בגרף שלפניכם (לחצו להגדלה).

הכל שקרים. זו אינה הפעם הראשונה שרגב מתהדרת בנוצות חברתיות ואילו בפועל נוהגת באופן הפוך. כך למשל, מוקדם יותר השנה היא פעלה למען הפחתת המיסוי על בעלי ההון, אחרי שבשנה שעברה הצביעה נגד חוק שכר מינימום. שלא לדבר על הספין שעשתה בעניין המע"מ על פירות וירקות.

ובכלל, היוזמה של רגב למען דיור זול היא רק למי שעושה מילואים. (תרגום: שהערבים יגורו במערות).

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew