עתיד המהפכה: ילד במאהל מחאת הדיור

אור אקטע, בן 12, מציג את משנתו החברתית והפוליטית במאהל מחאת הדיור בשדרות רוטשילד בתל אביב.

"אנחנו בעצם רוצים להפגין סולידריות עם המאבק של מחירי הדיור. אנחנו משתתפים במאבקים על כל עליית מחירים והפרטה. נגיד מחירי החשמל שעלו ב-20% – אנחנו במאבק. מחירי המזון עלו – אנחנו במאבק. אנחנו נאבקים עכשיו בהרבה דברים, אבל אתה לא רואה בחדשות על דברים כאלה. אנחנו עכשיו במאבק בחיפה כימיקלים צפון שהתקשורת לא מדברת עליהם הרבה אבל הם בשביתה כבר 72 יום, ועופר עיני, ראש ההסתדרות, לא תומך להם בשביתה בכלל. אז הם יצאו מההסתדרות ועברו ל"כוח לעובדים", שהוא ארגון עובדים יותר דמוקרטי.

אני אישית חושב שצריך להתחיל ללמוד גם על הצד השני בגיל מוקדם. כי בבית ספר לא יספרו לך על דברים כאלה. יספרו לך ששמאלני שונא את עם ישראל. אני לא שונא את עם ישראל, אני יותר פטריוטי מאנשים שמוכרים לנו את המדינה. פטריוטי זה לא לקחת מפעלים ששייכים למדינה ולתת אותם לאנשים פרטיים. פטריוטי זה לקחת את הגז ואת המפעלים ולתת אותו לרווחת הציבור, לשכבות החלשות שמפעילות את המדינה הזאת".

גם בבית שלך כולם סוציאליסטים?

"בבית בכלל לא. בבית אין להם כל כך אידיאולוגיה. הם שוחים עם הזרם.

אם היית יכול לדבר עכשיו עם בנימין נתניהו, מה היית אומר לו?

"היית שואל אותו למה הוא הגיע לרמה שהוא צריך לשקר לציבור. אני רואה שכל מה שהוא אמר בשנתיים האחרונות לא פעל. הוא לא עשה כלום בשביל הציבור. רק עלו מחירים, לא ירדו מחירים".

אתה רוצה ללכת לצבא?

"ברור. אני חושב שהצבא הוא זרוע שמשרתת את האליטות, אבל בצבא ישראל תמיד ארצה לשרת. זה לא עניין של דעה, זה לשרת את המדינה שלי. צריכה להיות לנו מדינה, וגם לפלסטינים צריכה להיות מדינה. לכל עם בעולם מגיעה מדינה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew