פתרון הממשלה לאסון הגרעיני ביפן: להרוג את תושבי פוקושימה

פחות מחצי שנה לאחר שרעש אדמה וגלי צונאמי גרמו להתכה בתחנת הכוח הגרעינית בעיר פוקושימה ביפן, הולך וגובר החשד כי הפתרון שגיבשה הממשלה לאסון הגרעיני הוא להרוג בהדרגה את תושבי האזור.

בפגישה בין תושבי פוקושימה לנציגי הרשויות שנערכה בעיר בשבוע שעבר, הציג אחד התושבים הנואשים שאלה פשוטה: "האם כמו במקומות אחרים, גם לאנשים בפוקושימה יש זכות לחיות חיים בריאים ללא חשיפה לקרינה?"

דממה נפלה על האולם, ושתיקתם הרועמת של כל נציגי נציבות הבטיחות הגרעינית שישבו מול הקהל אמרה הכל. לבסוף, הסכים בלית ברירה אחד מהם – ראש צוותי החירום הגרעיני האזורי – לענות על השאלה. תשובתו: "אני לא יודע אם יש לכם את הזכות הזאת".

במשך מספר שניות ישבו התושבים המומים, ואז התפרצו בזעם (במונחים יפנים) לעבר צוות המומחים עם שלל שאלות. "אפילו בברית המועצות הממשלה פינתה תושבים לאחר אסון צ'רנוביל. למה יפן, שהיא אומה חופשית, לא יכולה לעשות את אותו הדבר?", הטיח בהם אחד התושבים. "תתביישו! למה בכלל באתם לכאן?" צעק אחר.

נציגי הרשויות ישבו כל העת בשתיקה וסירבו להגיב, ואחד מהם רק הוסיף בקצרה: "זה כל מה שאנחנו יכולים לומר לכם". בשלב זה, חלק מהתושבים שהביאו עמם דגימות שתן של ילדיהם, החלו להתחנן בפני המומחים לקחת את דגימות השתן לבדיקה כפי שהובטח לפני הפגישה, כדי לוודא שילדיהם לא נחשפו לקרינה גבוהה מדי. בתגובה, נציגי הרשויות נמלטו מהמקום, והתושבים בעקבותיהם.

"בבקשה אל תברחו!", התחנן אחד התושבים בשעה שניסה למנוע מהפקידים להיכנס למעלית כדי לעזוב את המקום. "אתם לא אמורים לברוח, נכון? בבקשה תדברו איתנו כפי שעושים בני אדם! מה אתם חושבים שאתם עושים? האם הבירוקרטים בטוקיו חשובים יותר מהאנשים בפוקושימה? אני מתחנן בפניכם! האם אין לכם ילדים משלכם?".

תושבי פוקושימה דורשים מממשלת יפן להרחיב את אזור הפינוי הרשמי סביב הכור הגרעיני (20-30 קילומטר) מחשש שתושבים שחיים סמוך לאזור אך לא נכללים בו – ועל כן אינם זכאים לסיוע ממשלתי בהעתקת מקום מגוריהם – נחשפים לרמות הולכות וגוברות של קרינה רדיואקטיבית עקב הדליפה המתמשכת בכור.

בחודש שעבר נחשף מקרה ראשון של מוטציה של בעל חיים עקב חשיפה לקרינה רדיואקטיבית בסביבת תחנת הכוח, לאחר שארנב ללא אוזניים נולד סמוך לאזור שהממשלה הורתה על פינוי תושביו. הגילוי הגביר את החשש כי הסיכון הרדיואקטיבי באזור רב יותר משהוערך עד אז.

חודש קודם לכן הודתה חברת טפקו, המפעילה את תחנת הכוח בפוקושימה, כי התרחשה התכה גרעינית בשלושה כורים בתחנה בעקבות רעש האדמה וגלי הצונאמי. במסיבת עיתונאים שערכה הנהלת טפקו אישרה החברה כי מוטות הדלק של כורים מספר 1, 2 ו-3 הותכו כבר בימים הראשונים שלאחר רעש האדמה וגלי הצונאמי שהכו ביפן ב-11 במרץ. מהנדסים של טפקו אשר נכנסו לכור מספר אחד בפוקושימה, סיפרו כי ראו שהשליש העליון של מוטות הדלק של כור מספר 1 נחשפו לאוויר והותכו, ויצרו שלולית דלק רדיואקטיבי מותך.

עוד באותו עניין:
7 סיבות להקים עוד כורים גרעיניים
תנו לאטום לנצח
כאילו אסון גרעיני

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
חיות פלסטיק
רות פצ'ה
מחשבים יותר אנושיים מבני אדם
נמרוד הלפרן | על פי ויליאם מקפי
דגלים לבנים
ICY ו-SOT | Know Hope
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew