אנונימוס מצטרף ליוזמה לכיבוש וול סטריט

יוזמת "לכבוש את וול סטריט", במסגרתה אמור לקום ב-17 בספטמבר מאהל מחאה ענק ברובע הפיננסי של ניו יורק – הלב הפועם של הקפיטליזם האמריקאי – זכתה לחיזוק משמעותי בעקבות הצטרפות קולקטיב ההאקרים האנרכיסטי אנונימוס ליוזמה, אשר יש כבר מי שמכתיר אותה בתור כיכר תחריר של ארה"ב.

במקביל למאהל המתוכנן בוול סטריט, נולדו יוזמות מקבילות ברובעי פיננסים של ערים ברחבי תבל, בהן לונדון, טוקיו, מילאנו, פרנקפורט, מדריד, פריז, סידני, סן פרנסיסקו וטורונטו. בישראל כידוע כבר הוקם מאהל מחאה בלב הרובע הפיננסי של תל אביב, שהוא הרי שדרות רוטשילד, ואפילו חסמו את הכניסה לבורסה.

בחודש יוני פירסם "מטה משבשי התרבות" של המגזין Adbusters קריאה לפעולה תחת הכותרת "לכבוש את וול סטריט" (יש גם בפייסבוק וטוויטר). לפי התוכנית, עשרות אלפי בני אדם יקימו ב-17 בספטמבר אוהלים במרכז הרובע הפיננסי של ניו יורק, ויישארו במקום למשך תקופה של חודשיים לפחות.

במאמר בשם "האם אמריקה בשלה לרגע תחריר משלה?" שפורסם ב-Adbusters תואר התסריט האפשרי הבא:

"דמיין שהשחר מפציע על היום ה-13 של ההשתלטות על וול סטריט. אתה עייף, לא ישנת או אכלת יותר מדי. השוטרים מציקים, אולי ירו גז מדמיע או הכו מפגינים. ראש העיר ניו יורק, מייקל בלומברג, מאיים להורות למשמר הלאומי להתערב, והנשיא אובמה מגמגם ומהסס, אבל אתה לא זז ממקומך מכיוון שמרבית האומה תומכת בך. רשתות אל ג'זירה ו-BBC מעבירות בשידור חי את המאבק לקהל העולמי המרותק, והלחץ על אובמה לשבור את שתיקתו הולך וגובר. התחושה היא כמו בכיכר תחריר דקות ספורות לפני שמובארכ הודיע על התפטרותו. מעולם לא הרגשת כל כך חי!".

התנועה להקמת המאהל בוול סטריט גם כבר הספיקה להציג מספר דרישות, בהן הקמת ועדה נשיאותית שתפקידה יהיה לשים קץ להשפעת בעלי ההון על נבחרי הציבור בוושינגטון, פירוק כמחצית מאלף בסיסי צבא ארה"ב ברחבי העולם, שקיפות רבה יותר של הממשלה, גיבוש תוכנית כוללת לצמצום פליטות גזי חממה בארה"ב, הטלת מס על סחר בינלאומי במטבע חוץ כדי לצמצם השקעות ספקולטיביות, וצעדים נוספים להגברת הדמוקרטיה.

עוד באותו עניין:
להרוג את הכלכלנים
אצבע משולשת לקפיטליזם
מי ריסס גרפיטי על הביצים של השור המפורסם של וול סטריט?
טטריס מחירים
קלקלת הכלכלה
פשע תאגידי
הנסיך הקטן והמשקיע

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew