יש לך שלט להפגנה?

איך עושים שלט כזה?

או כזה: (זה אותו שלט, רק הסיסמא משתנה על נייר חדש)

פשוט מאוד:

 החומרים הדרושים 

1 לוח קאפה דק בגודל גיליון, 100 על 70 ס"מ. אפשר למצוא בחנויות ציוד משרדי ואמנות. אפשר להשתמש גם בפוליגל, אבל הוא פחות עמיד ומתקפל בקלות. אם יש רק חצי גיליון אפשר לחבר שתיים יחד.

1 מקל מטאטא

1 גליל מסקינגטייפ, רצוי מהסוג המכונה "חבלה", פלסטיק עם חיזוק רשת. יש בכל דבר בדולר או בטמבוריות. אפשר גם עם סתם מסקינגטייפ פלסטי רגיל (החומים), אבל זה חלש יותר (יחזיק מעמד פחות הפגנות). לא מומלץ להשתמש בנייר דבק מנייר כי הוא לא חזק בכלל.

1 מוח קריאייטיבי ליצירת סיסמא מנצחת, או חשבון טוויטרפייסבוק שבו חברים שלכם מפרסמים סיסמאות מנצחות.

1 עפרון

מארקרים עבים

או צבעי גואש ומכחול

או צבעי אקריליק ומכחול,

או ספריי ושבלונה – דורש גיליון נייר נוסף לשבלונה וסכין יפנית

 

 אופן ההכנה 

  1. מניחים את מקל המטאטא במרכז לוח הקאפה לאורך הצד הארוך של הקאפה, כשחציו על הלוח וחציו מחוצה לו.
  2. מאבטחים בהרבה מסקינגטייפ.

זהו, תשתית השלט מוכנה. שלט זה יוכל לשרת אתכם בהצלחה בהפגנות במשך שנים רבות, ומי ייתן ולא יהיה לכם שום דבר להפגין נגדו. ועכשיו לכתיבת הסיסמא. יש כמה שיטות, אבל בכולן מתחילים עם:

  1. אחרי בחירת הסיסמא, מתכננים את פיזור המילים לשורות על השלט. אם זה מסובך מתכננים על מסמך וורד – מגדילים ומקטינים את הפונט לפיזור אופטימלי, לפי אורך המילים.
  2. בעפרון, מחלקים את השלט למספר השורות הדרוש. המהדרין ישתמשו בסרגל, אני עושה לפי העין.
  3. (בסרגל: מחלקים את אורך השלט למספר השורות הדרושות, פלוס שורות רווח בין השורות, למעלה ולמטה. למשל: נניח שגובה השלט הוא 100 ס"מ, ויש לכם שלוש שורות שבכל אחת שתיים שלוש מילים. מחלקים לשלוש שורות של נניח 10 ס"מ גובה כל אחת (=30)+ שתי שורות רווח של 10 ס"מ כל אחת (=50)+ שתי שורות רווח של 25 ס"מ כל אחת למעלה ולמטה. מסמנים בסרגל את מיקומי השורות בצד אחד של הכרזה, ואז אותו דבר בצד השני, ומחברים בין הנקודות בקווים בסרגל. אם הסרגל קצר מסמנים גם באמצע הפוסטר, ומותחים את הקווים מכל צד לאמצע.)
  4. כותבים בעיפרון: קודם כל מציירים את האותיות בקו אחד אמצעי, עם הרבה מרווחים,  ובודקים שהכל נכנס טוב, ואז מעבים את האותיות.

 

 שיטות לצביעת האותיות 

א.      עוברים על האותיות במארקרים, רצוי כמה שיותר עבים

ב.      עוברים על האותיות במכחול וצבעי גואש או אקריליק

ג.       מייצרים שבלונה: את הכתיבה בעיפרון עושים על גיליון נייר נפרד, ואח"כ חותכים החוצה בסכין יפנית את האותיות. צריך לזכור להשאיר גשרי נייר לחללים הפנימיים של האותיות הסגורות כמו ס, אבל זה לא חובה אם הצורה החיצונית ברורה מספיק. לא חותכים את השבלונה על הקאפה.

ד.      מניחים את לוח הקאפה על הרבה עיתונים מסביב, ועליו את השבלונה.

ה.      מניחים משקולות כדי להצמיד את השבלונה לקאפה. צריך לזכור שהן ירוססו בצבע. אני משתמש במיכלי ספריי אחרים, גלילי מסקינגטייפ, מחורר, וכו'.

ו.       מרססים

 

למשקיעים מומלץ להכין שלט דו צדדי: פשוט מחברים עוד גיליון נייר במסקינגטייפ לצד האחורי של הקאפה, וכך יוכלו לראות ולהתרשם מהשלט גם מאחוריכם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew