בקרוב בכיכר הקרובה לביתך

לונדון בוערת. פרק נוסף בהתקוממות הצעירים העולמית.

"אני לא קורא לזה מהומות, אני קורא לזה מרד"
(אוסגייפו טונגוגרה, פעיל שכונתי מטוטנהאם שבלונדון)

"כדאי שמישהו שיושב שם בממשלה יבין שעם כל הכבוד לאולימפיאדה ולחתונה המלכותית, יש גם אנשים בעיר הזו. אנחנו לא בובות ראווה שמטרתן לשעשע את מיליוני התיירים שבאים לכאן. אנחנו אנשים פשוטים שעובדים קשה, ולא מצליחים לגמור את החודש. ואם הממשלה לא תעשה משהו בעניין, אז מה שראינו אתמול הוא רק ההקדמה"
(טאשה, תושבת שכונת טוטנהאם)

המהומות שמתחוללות בימים האחרונים בלונדון ובערים נוספות בבריטניה אינן צריכות להפתיע איש. הן מתרחשות בדיוק של שעון, בתחילתו של כל עשור, ותמיד נובעות מאותן הסיבות: עוני, אפליה, אלימות משטרתית וקיצוצים בשירותי הרווחה.

חלף מעט יותר מעשור מאז המהומות האלימות שאירעו בעיירה אולדהאם הסמוכה למנצ'סטר בחודש מאי 2001. בשנת 1991 היו אלו בריסטול ולוטון ובשנת 1981 התחוללו מהומות בריקסטון המפורסמות. הפעם זה התחיל בטוטנהאם.

בשנה הראשונה של כל עשור, אחת (או כמה) מערי בריטניה בוערת בשעה שצעירים יוצאים לרחובות כדי למחות בשפתם של המנושלים: חלונות ראווה מנופצים, ביזה וניידות משטרה שרופות.

תתחילו להתרגל למראות הללו. אלו הם פניו של מרד הצעירים ששוטף כעת את העולם. ככה נראית ההתקוממות נגד שלטון ההון שהפך את כולנו מבני אדם למספרים. אתונה. קהיר. מדריד. טוניס. דבלין. טריפולי. טורונטו. רקייביק. ליסבון. דמשק. סנטיאגו. לונדון. הרשימה הולכת ומתארכת. בקרוב בכיכר הקרובה לביתך.

יוון

מצרים

צ'ילה

ארה"ב (ומה שצפוי שם)

בריטניה

צרפת

פלסטין

ישראל

"אנחנו ביקשנו צדק חברתי. אתם אלה שקראתם לזה 60 מיליארד שקל"
(ציוץ בטוויטר בעקבות מחאת האוהלים בישראל)

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew