"חולצה טרויאנית" הצליחה להפיל בפח את הניאו נאצים

מבקרי פסטיבל רוק ניאו נאצי שנערך בתחילת אוגוסט 2011 בגרמניה קיבלו בכניסה מתנה חולצות טי-שירט שחורות עם ציור של גולגולת ועצמות וכיתוב "מורדים הארד-קור – לאומיים וחופשיים".

אולם לאחר שחזרו מהפסטיבל וכיבסו את החולצות ציפתה לגלוחי הראש הפתעה: הציור והסיסמה שהופיעו במקור על החולצה נשטפו בכביסה וחשפו מסר חדש שהוסתר מתחתיו בזו הלשון: "אם החולצה שלך מסוגלת לכך, גם אתה. אנחנו נעזור לך להשתחרר מהקיצוניות הימנית שלך".

בנוסף נחשפו על החולצות השטופות פרטי ההתקשרות של קבוצת האקטיביסטים Exit Deutschland, אשר מסייעת לאנשים להתנתק מחוגים ניאו נאצים בגרמניה.

הקבוצה שלחה 250 "חולצות טרויאניות" למארגני פסטיבל, כביכול כתרומה של פעיל במפלגת הימין הקיצוני NPD המעניקה את חסותה לפסטיבל, והמארגנים חילקו את החולצות למבקרים הראשונים שהגיעו לפסטיבל.

חלוקת החולצות בכניסה לפסטיבל

מבצע העוקץ המוצלח גם הכה גלים בפורומים של הימין הקיצוני באינטרנט. "למה אנחנו לא חשבנו על זה קודם?", כתב אחד מחברי הפורום. היתה זו השנה התשיעית ברציפות שמפלגת NPD עורכת את פסטיבל "רוק למען גרמניה", והשתתפו בו כ-600 ניאו נאצים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew