אחרי פרס ובייניש: טרור הנעליים הגיע לבאר שבע

ארגוני טרור התוקפים שועי עולם ואנשי שררה באמצעות נעליים החלו להתבסס בישראל. אחרי דורית בייניש ושמעון פרס, גם חברי ועדת חיסול מחאת האוהלים (הידועה גם בשמה ועדת טרכטנברג) הותקפו על ידי טרוריסט חמוש בזוג כפכפים בעת שביקרו במאהל המחאה בבאר שבע. הנעליים החטיאו את מטרתן.


מתקפת טרור דומה בשנה שעברה דווקא הצליחה לאחר שאדם שהשליך את נעליו לעבר נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, גרם לשבירת משקפיה. המחבל, פנחס כהן (בן 52), נידון לעונש של שלוש שנות מאסר – העונש המרבי הקבוע בחוק.

לפני כחודשיים הפך גם הנשיא שמעון פרס ליעד למטחי נעליים, אם כי לא בנוכחותו. זאת לאחר שבפארק בבעיר טורינו שבאיטליה הוצב פסל של פרס, ולידו הונחו נעליים, שאותן הוזמנו העוברים ושבים ליידות בפסל.

אזרחית איטלקית משליכה נעליים אל פסלו של שמעון פרס בטורינו

ארגוני טרור הנעליים הגלובליים צברו תנופה מאז שהעיתונאי העיראקי מונתדאר א-זיידי זרק את נעליו לעבר נשיא ארה"ב דאז, ג'ורג' בוש, בעת מסיבת עיתונאים משותפת שערכו הנשיא האמריקאי וראש ממשלת עיראק. בעת השלכת הנעליים צעק א-זיידי "זה בשם האלמנות והיתומים".

המעשה של א-זיידי עורר הזדהות עצומה, ובנוסף לחיקויים אין ספור (אפילו בסין) גם הוליד שלל מחוות. כך למשל, פסל לכבוד א-זיידי הוקם בבית יתומים בעיראק, והמאייר הברזילאי קרלוס לטוף הפך את השלכת הנעליים לדימוי מרכזי בקריקטורות שלו.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew