בדרך לפינוי צפון מערב יפן עקב אסון פוקושימה?

חצי שנה לאחר שרעש אדמה וגלי צונאמי גרמו להתכה בתחנת הכוח הגרעינית בעיר פוקושימה ביפן, גוברות הקריאות לפנות אזורים נרחבים בצפון מערב יפן עקב רמות קרינה גבוהות.

"מספר האנשים שפונו ביפן הוא אפסי לעומת המספר הכולל של אנשים שנמצאים בסכנה בפוקושימה, שבסביבתה מתגוררים כשני מיליון בני אדם", אמרה הרופאה האוסטרלית ד"ר הלן קלדיקוט, אחת הפעילות הבולטות בעולם נגד אנרגיה גרעינית, בראיון לערוץ הטלוויזיה הרוסי RT. "אנשים שנותרו שם נמצאים בסכנה חמורה ללקות בסרטן עקב קרינה שחדרה לאדמה, למזון ולאוויר, ובשל כמויות גדולות של קרינה שממשיכות לדלוף משלושת הכורים הגרעיניים שנפגעו וליבות הכורים שנפגעו", הוסיפה.

"אנשים מתגוררים באזורים מאוד מסוכנים. ממשלת יפן אינה בודקת באופן סדיר את רמות הקרינה במזון, היא אינה בודקת באופן סדיר את רמות הקרינה באזורים אחרים ביפן, ונוהגת באופן מאוד לא אחראי. יש לציין שגם צפון אמריקה נחשפה לרמות קרינה משמעותיות, ורק באחרונה דווח על קרינה במדינת אוקלהומה בארה"ב. וכאשר אדם שואף לריאות כמות זעירה של פלוטוניום, נניח אחד חלקי מיליון של גרם, שהגיעה מפוקושימה עד אוקלהומה, הוא אינו יודע שהוא שאף אותה, ורק כעבור 15 או 20 שנה קרוב לודאי שאותו אדם ייפתח סרטן ריאות, אבל הוא לא יידע שזו כתוצאה מהפלוטוניום מפוקושימה שהוא שאף שנים קודם לכן. במילים אחרות, אנו צפויים להיות עדים לעלייה חדה במקרים של סרטן, לוקמיה ובהמשך הדרך גם מחלות גנטיות, לא רק ביפן, אלא בכל החצי הצפוני של כדור הארץ, ובמיוחד בצפון אמריקה", אמרה קלדיקוט.

"יפן גם הזרימה כמויות עצומות של קרינה לאוקיינוס השקט. הסינים למשל, מצאו רמות קרינה גבוהות פי 300 מהרגיל באצות שגדלות מול חופי סין. דגים שנחשפו לקרינה נודדים אלפי קילומטרים, אך למרות זאת אין מדידה של רמות קרינה בדגים במקומות כמו ארה"ב", הוסיפה.

"ביפן עצמה, נמצאו רמות קרינה גבוהות גם באזור טוקיו, ואף דרומה יותר, כך שהתאונה עדיין לא הסתיימה, מה גם שעלולה להתרחש עוד רעידת אדמה", המשיכה קלדיקוט. "איש אינו יודע איך לעצור את התאונה המתמשכת הזאת. המדענים מאוד מבולבלים, חלקם טוענים שיידרשו שלוש שנים כדי להשתלט על המצב, ואילו אחרים אומרים כי יידרשו עשרות שנים. כך או כך, אנחנו בעיצומו של אסון רפואי".

"אסון צ'רנוביל גרם לאורך זמן למותם של יותר ממיליון בני אדם, ויש מי שטוענים שהאסון בפוקושימה חמור פי שלוש או חמש מהדליפה בצ'רנוביל, והקרינה הזו התפשטה בכל רחבי החצי הצפוני של כדור הארץ. כרופאה, אני חייבת לומר לך שברגע שאדם אוכל מזון רדיואקטיבי, אין דרך להוציא אותו מהגוף שלו".

עוד באותו עניין:
פתרון הממשלה לאסון הגרעיני ביפן: להרוג את תושבי פוקושימה
מוטציה ראשונה עקב האסון ביפן
תנו לאטום לנצח
7 סיבות להקים כורים גרעיניים

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew