איזהו גיבור – המפיל את הבנק

נמשכת המסורת המפוארת של סוחרים סוררים בבנקים שמצליחים להסב למקום העבודה שלהם הפסדי עתק באמצעות פעולות מסחר לא מורשות. קווקו אדובולי, סוחר בן 31 בלונדון העובד בבנק השווייצרי UBS, גרם לבנק הפסדים של שני מיליארד דולר בפעולות מסחר לא מורשות בשווקים הפיננסים.

בכך מצטרף אובולי לרשימה מכובדת הכוללת בין השאר את ז'רום קרביאל, סוחר בבנק הצרפתי סוסייטה ז'נרל שגרם בשנת 2008 למעסיק שלו הפסד של 6.7 מיליארד דולר באמצעות פעולות מסחר לא מורשות. בשנה שעברה נידון קרביאל לעונש של שלוש שנות מאסר, ובכוונתו לערער על הרשעתו.

הסוחר הסורר המפורסם ביותר הוא ניק ליסון, הסוחר שהצליח בשנות ה-90 לגרום להתמוטטות הבנק הבריטי הוותיק ברינגס – שעל לקוחותיו נמנית מלכת אנגליה אליזבת – לאחר שהצליח לצבור הפסדי מסחר של 1.5 מיליארד דולר. הוא נשפט לשש שנים וחצי בכלא, אולם שוחרר כעבור ארבע שנים לאחר שחלה בסרטן.

סוחר סורר ידוע נוסף הוא טושיהידה איגוצ'י, אשר גרם בשנת 1995 לבנק דייווה היפני בו הועסק הפסד של 1.1 מיליארד דולר, עקב פעולות מסחר לא מורשות שביצע במשך 11 שנים. גיבור יפני נוסף הוא יאסו המאקאנה, אשר הסב הפסדים בסך 2.6 מיליארד דולר לבנק סמוניטומו בעזרת פעולות מסחר שביצע ללא אישור בשוק המתכות.

עוד באותו עניין:
יום "לגנוב משהו מהעבודה"
איך נוצר כסף? (סרט)
מי גנב את זנב סוסתו של אלכסנדר זייד?

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
שיחות לילה
ליידי וינטר
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא אלך
יונתן פולק
שמאל, ימין, שוטר רע, שוטר טוב
נמרוד הלפרן | על פי ישעיהו ליבוביץ
משפט הבנקאים: המדינה התקפלה
מדור אסונות יחסי ציבור
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew