קרב המינים

בובי ריגס, לשעבר אלוף וימבלדון והטניסאי מספר אחד בעולם, נהג לנצל כל הזדמנות כדי להכריז שנשים לעולם לא יוכלו לשחק טניס כמו גברים משום שהן חלשות מדי, ובגלל… ובכן, בגלל שהן נשים.

ריגס, שובניסט מוצהר שהקפיד ללבוש חולצה עם הכיתוב "שחרור הגבר", היה בן 55 כאשר הזמין את הטניסאית המובילה בעולם, בילי ג'ין קינג, למשחק טניס כדי להוכיח את עליונות המין הגברי. קינג, בת 29 ופעילה למען שוויון נשים בספורט ובכלל, נעתרה להזמנתו.

הקדחת סביב המשחק חרגה הרבה מעבר לעימות הספורטיבי, והמשחק התקיים ב-20 בספטמבר 1973 בעיר יוסטון בטקסס מול קהל שיא של יותר מ-30 אלף בני אדם באצטדיון, וכ-50 מיליון צופים בטלוויזיה.

קינג ניצחה את ריגס בשלוש מערכות – 4:6, 3:6, 3:6, ולמרות זאת נותרו השניים ידידים לכל אורך המהומה וגם בשנים שאחריה. "בובי ריגס היה חבר אמיתי במהלך 25 השנים האחרונות", אמרה קינג לאחר שנודע לה על מותו של ריגס מסרטן בשנת 1995. "המשחק בינינו עזר להרבה אנשים להבין שכל אדם הוא בעל כישורים, בין אם מדובר בגבר או אשה".

טניסאית אמריקאית מפורסמת אחרת, רוזמרי קזאלס, ציינה לאחר מותו של ריגס כי "בהתחשב בכך שהוא היה שובניסט, הוא תרם הרבה מאוד לטניס נשים".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew