קרב המינים

בובי ריגס, לשעבר אלוף וימבלדון והטניסאי מספר אחד בעולם, נהג לנצל כל הזדמנות כדי להכריז שנשים לעולם לא יוכלו לשחק טניס כמו גברים משום שהן חלשות מדי, ובגלל… ובכן, בגלל שהן נשים.

ריגס, שובניסט מוצהר שהקפיד ללבוש חולצה עם הכיתוב "שחרור הגבר", היה בן 55 כאשר הזמין את הטניסאית המובילה בעולם, בילי ג'ין קינג, למשחק טניס כדי להוכיח את עליונות המין הגברי. קינג, בת 29 ופעילה למען שוויון נשים בספורט ובכלל, נעתרה להזמנתו.

הקדחת סביב המשחק חרגה הרבה מעבר לעימות הספורטיבי, והמשחק התקיים ב-20 בספטמבר 1973 בעיר יוסטון בטקסס מול קהל שיא של יותר מ-30 אלף בני אדם באצטדיון, וכ-50 מיליון צופים בטלוויזיה.

קינג ניצחה את ריגס בשלוש מערכות – 4:6, 3:6, 3:6, ולמרות זאת נותרו השניים ידידים לכל אורך המהומה וגם בשנים שאחריה. "בובי ריגס היה חבר אמיתי במהלך 25 השנים האחרונות", אמרה קינג לאחר שנודע לה על מותו של ריגס מסרטן בשנת 1995. "המשחק בינינו עזר להרבה אנשים להבין שכל אדם הוא בעל כישורים, בין אם מדובר בגבר או אשה".

טניסאית אמריקאית מפורסמת אחרת, רוזמרי קזאלס, ציינה לאחר מותו של ריגס כי "בהתחשב בכך שהוא היה שובניסט, הוא תרם הרבה מאוד לטניס נשים".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew