עכשיו זה סופי: גברים חושבים דרך הזין

סכסוכים אלימים קורעים את האי מינדנאו שבפיליפינים מאז שנות ה-70, ולפני שלוש שנים אף גרמה הלחימה לעקירתם של מאה אלף תושבים מבתיהם. עם זאת, בשנים האחרונות נפתרו רבים מהסכסוכים הפוליטיים שהעיבו על האי, ורק מוקד עיקרי אחד של הסכסוך בכפר בשם דאדו, מיאן להיפתר.

אלא שאז החליטו נשות הכפר לפעול, והכריזו – כמעשה ליזיסטרטה בימי מלחמת אתונה-ספרטה – על שביתת סקס שתימשך עד להפסקת הלחימה. התוצאות היו מיידיות: בתוך שבוע מתחילת השביתה, השכינו הנשים שלום בכפרים ובאזור כולו, שנפתח מחדש למסחר ולבנייה. כנראה שגברים באמת חושבים רק דרך הזין. 

צפו בסרטון של סוכנות הסיוע לפליטים של האו"ם שמתאר את השביתה.

זו אינה הפעם הראשונה בעת המודרנית, בה קבוצות נשים מכריזות על שביתת מין כאמצעי לקידום מטרות פוליטיות. מוקדם יותר השנה בבלגיה, יזמה חברת סנאט שביתה דומה במטרה לקדם פתרון למשבר הפוליטי המתמשך במדינה, ובשנת 2006 הצליחה "שביתת הרגליים המשולבות" שהכריזו בנות זוגם של חברי כנופיות בעיר פרילה בקולומביה לגרום לארגוני פשע להניח את נשקם ולנפילה חדה במספר מקרי הרצח בעיר.

בשנת 2009 פתחו אלפי נשים בקניה בשביתה דומה, בת שבוע, במחאה על האלימות בין הפלגים הפוליטיים השונים במדינה. ארגון זכויות הנשים הגדול ביותר בקניה אף קרא באותה עת לנשותיהם של הנשיא וראש הממשלה, כמו גם לעובדות תעשיית המין במדינה, ליטול חלק בשביתה.

לפני עשור, הכריזו נשות כפר בטורקיה על שביתת מין ללא הגבלה עד שגברי הכפר ידאגו למים זורמים בבתים. מיותר לציין כי הגברים מיהרו לפתור את הבעיה.

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew