מחקר חדש: גברים שעושים "על האש" סובלים מבעיות תפקוד מיני

מחקר חדש של המכון למחקרי התנהגות ותזונה שפורסם לקראת יום העצמאות, חשף כי המנהג לצלות בשר על האש נפוץ בקרב גברים הסובלים מתפקוד מיני לקוי ומבעיות בתפיסת הגבריות שלהם.

"באופן בסיסי מדובר בטקס פומבי שמתנהל על מדשאה כלשהי, כאשר הגבר מתנהג כמו מנהיג שבט, אשר מגן בלהט על הלהבה הקטנה שלו ומקציב לפי ראות עיניו פיסות בשר שרופות לאנשים סביבו", אמר פרופסור מיכה קלשר מאוניברסיטת תל אביב.

"כל הטקס הזה נובע מהצורך של הגבר לפצות את עצמו על כך שהוא סובל מלקוי משפיל כלשהו בתפקוד המיני", הוסיף קלשר. "יכול להיות שבתקופת האבן נחשבה השליטה באש למעלה מרשימה, אולם אנחנו כבר לא חיים במערות. בימינו יש מושג שקוראים לו 'מטבח' – מרחב מוגן מפני גשם ושמש, אשר כולל טכנולוגיות בישול שמקלות על משימת הכנת הארוחה".

שמי הרקל (שם בדוי), אשר נוהג לצלות שיפודים על אש עם משפחתו וחברים מדי סוף שבוע, מספר: "אני אוהב את העניין החברתי, את המפגש, וגם את ההזדמנות לשלוט סוף סוף במשהו אחד בחיים שלי, אתה מבין?".

"אפילו אשתי והעובדים שלי כבר לא מכבדים אותי, ואם זה לא מספיק אז גם לאחרונה לא עומד לי. המנגל זה המקום האחרון שבו עוד עושים לי כבוד, ואני גם יודע איך לנפנף ולהפוך את הקבבים בלי עזרה של אף אחד. לפעמים אני מרשה לאשתי לתת לי עצות קטנות כמו 'אני חושבת שהשיפודים הצמחונים כבר מוכנים', אבל באופן כללי כולם צריכים לעוף לי מהפנים", הוסיף הרקל.

"כשאני עושה על אש – אני זה שקובע. ואם פתאום בא לי לתפוס את הפוּלקעס של אחת החברות הפרחות של אשתי הבהמה, ואחר כך לשפד אותה – אז זה מה שיהיה. בגלל זה קוראים לזה 'תאוות בשרים' לא?".

2 תגובות

 1. אלכס
  אפר 18, 2015

  אני נהנה מאד מלעשות על האש, ולמרבה ההפתעה – עומד לי יופי דווקא.

  להגיב

 2. רועי
  דצמ 30, 2014

  הסיבה היחידה שאני לא מבקר באתר שלכם יותר הוא הכתבות הסאטיריות המוסוות.
  אם אתם מכוונים לעבר סאטירה נא לציין זאת באופן ברור בראש המאמר כך שגם נוכל להעריך את הסאטירה ולא סתם נרגיש מבולבלים ומוטעים רק באמצע המאמר. תודה.

  להגיב

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew