מלחמת תעמולה: "מה יקרה אם ארה"ב תצא מאפגניסטן"

פורסם במקור באתר Common Dreams.

את כל הסיפור, בבקשה

הגיליון החדש של המגזין האמריקאי Time מציג על השער צילום של עיישה, נערה בת 18 מאפגניסטן שאפה ואוזנייה נכרתו על ידי הטליבאן, בליווי הכותרת, "מה יקרה אם נצא מאפגניסטן" (ללא סימן שאלה).

עורך המגזין הסביר כי הצגת הצילום על השער לא נועדה "להביע תמיכה במלחמה של ארה"ב באפגניסטן או להתנגד לה, אלא לשפוך אור על המצב האמיתי בשטח". כל זה טוב ויפה – המצב העגום של הנשים באפגניסטן באמת מחריד ומדאיג – אבל ברור שהוא מיתמם.

כותרת ורוח המאמר – "נסיגה מוקדמת של הכוחות הבינלאומיים עלולה להיות להמיט אסון" – מציירות תמונה פשטנית של מציאות מורכבת תוך השמטת שלל היבטים אחרים של "המצב האמיתי בשטח" – כמו למשל מעשי זוועה שעושים כוחות קרקע ואוויר של ארה"ב באזרחים אפגנים מדי יום, העובדה שהטליבאן תקפו את עיישה בשעה שאלפי חיילים אמריקאים כבר  היו על אדמת אפגניסטן, השאלה כמה הכיבוש האמריקאי מסייע או לא מסייע בפועל לנשים אפגניות, חוסר האפשרות של ארה"ב להגן על כל עיישה שנמצאת אי שם, המחיר שמשלמת ארה"ב מבחינת מעמדה המוסרי בעולם, בחיי אדם ועלות כספית, וכו'.

נכון שתפקידה של העיתונות הוא לספר סיפור, אכזרי ככל שיהיה, כפי שהוא. אבל את כל הסיפור, בבקשה.

עוד על שווה לקרוא את תגובתו של גרג מיצ'ל The Nation – "מה עוד יקרה אם נצא מאפגניסטן".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.