שיעור התמיכה במדינה פלסטינית גבוה יותר בישראל מאשר בטורקיה

שוב מתברר כי המכשול העיקרי בדרך ליישוב הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא הפוליטיקאים – אשר שואבים את כוחם מטיפוח המשך העימות. סקר חדש שערך מכון טרומן באוניברסיטה העברית העלה כי למרות התנגדותה הנחרצת של ממשלת ישראל להקמת מדינה פלסטינית, 70% מהציבור הישראלי גורס כי הממשלה צריכה לאמץ החלטה של האו"ם להכיר במדינה פלסטינית.

יתר על כן, תוצאות הסקר מצביעות על כך ששיעור התמיכה בהקמת מדינה פלסטינית בקרב הישראלים הוא מהגבוהים בעולם. כך למשל, שיעור התמיכה בעצמאות פלסטינית במדינות מוסלמיות רבות נמוך יותר מאשר בישראל, לפי סקר שערכה באחרונה רשות השידור הבריטית BBC. שיעור התמיכה בטורקיה – שממשלתה נחשבת לאחת התומכות הגדולות בעצמאות פלסטינית – הוא 60%. בפקיסטן שיעור התמיכה הוא 52% ובאינדונזיה 51%.

מנגד, במצרים מגיע שיעור התמיכה בהכרה במדינה פלסטינית ל-90% – יותר אפילו משיעור התמיכה בקרב הפלסטינים עצמם. 80% מהפלסטינים (בגדה, מזרח ירושלים ורצועת עזה) תומכים בפנייה לאו"ם בבקשה להכרה במדינה פלסטינית, לפי סקר של המרכז הפלסטיני למחקר סקרים ומדיניות ברמאללה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew