לחופש נולדו: מיליון תרנגולות בלולים מתו עקב גל החום

בעוד הויכוח סביב הרפורמה בענף הלול נמשך בכנסת, גרם גל החום הכבד למותן של כמיליון תרנגולות בלולים ברחבי הארץ בתוך יומיים, לפי נתונים ראשונים שהגיעו לקרן לביטוח נזקי טבע לחקלאות. צפיפות הלולים התעשייתיים לא הותירה לתרנגולות סיכוי.

מבדיקות שנערכו עם לולנים, עולה כי לולי הטלה שבהם התרנגולות אינן כלואות בכלובים שרדו את גל החום האחרון ללא מקרי תמותה חריגים – כולל "לול המעוף" החדש בכפר ברוך שבעמק יזרעאל, המאכלס כ-20 אלף תרנגולות. מנגד, תמותה נרחבת נרשמה בכלובי-סוללה. הסיבה היא, שבלולים ללא כלובים יש לתרנגולות אפשרות להתמודד עם החום: לבחור מקום נוח יותר, להתרחק זו מזו ולבצע התנהגויות מצננות.

אתר אנונימוס דיווח כי בדיון שנערך באחרונה בועדת החינוך של הכנסת על התקנות שהציע משרד החקלאות בעניין תנאי הכליאה של תרנגולות בתעשיית הביצים, קרא ח"כ דב חנין (חד"ש) לבטל לחלוטין את השימוש בכלובים בלולים:

"לולי כלובים שלא מאפשרים לתרנגולת למתוח כנפיים הם לא רק בלתי אנושיים אלא גם בלתי חוקיים. להחזיק בני-אדם במקום שבו הם לא יכולים לעמוד זקוף היה נראה לכם סביר? אם זו לא התעללות אני לא יודע מה כן. אני מציע למשרד החקלאות להיפרד מהרעיון של לולי כלובים. לולים ללא כלובים קיימים בעולם ומצליחים, ומהווים 70% מייצור הביצים באוסטריה, 60% בשבדיה, 100% בשווייץ… אומרים שמציון תצא תורה. הלוואי. אבל כאן אין צורך להמציא שום דבר, וניתן ללמוד ממה שקיים בעולם".

באותה ישיבה, ח"כ מסעוד גנאים (רע"מ-תע"ל) הביע אף הוא את התנגדותו לשימוש בכלובים: "אני לא רוצה שהביצה תגיע אלי הביתה דרך מסע עינויים של תרנגולת… אני נגד סורגים ונגד כלובים".

עוד על השקרים שמפיצה תעשיית הביצים ועל תנאי חייהם של תרנגולים בתעשיית הבשר.

"נגד סורגים ונגד כלובים"

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew