המדריך ללוחם חופש

"המדריך ללוחם חופש" הוא הכותרת של חוברת תעמולה בת 15 עמודים שהופקה על ידי סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב (CIA) והוצנחה ממטוסים מעל ניקרגואה בשנת 1983, מתוך מטרה מוצהרת לספק "מדריך מעשי לשחרור ניקרגואה מדיכוי ואומללות על ידי שיתוק הקומפלקס הצבאי-תעשייתי של המדינה המרקסיסטית הבוגדנית", כלשונו.

המדריך מציג מספר שיטות שבאמצעותן יכול האזרח הממוצע לגרום לאי סדר חברתי. ארה"ב החלה להצניח את החוברות מעל ניקרגואה לאחר שהחזית הסנדיניסטית לשחרור לאומי – אשר הצליחה להפיל את המשטר הרודני של אנסטסיו סומוסה בשנת 1979 והיתה בעלת קשרים עם ברה"מ וקובה – החלה לממן קבוצה מהפכנית דומה באל סלבדור.

לוחם של הקונטראס – הקבוצות שנלחמו נגד המהפכה בניקרגואה במימון אמריקאי-ישראלי – העביר עותק של המדריך לעיתונאי אמריקאי בהונדורס בשנת 1984.

החוברת הודפסה במקור בספרדית, וכאן מצורף תרגום אנגלי. שני העמודים האחרונים במדריך אינם מוצגים כאן מכיוון שהם כוללים שימוש באמצעי לחימה. ניתן למצוא את העמודים החסרים פה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew