רוצה לסרוג סוודר לפינגווין?

אלפי עופות ים בניו זילנד, בהם פינגווינים רבים, כוסו בנפט כתוצאה מדליפת מיכלית שעלתה החודש על שרטון מול חופי המדינה, וגרמה לאסון הסביבתי הימי החמור ביותר בתולדות ניו זילנד. פינגווינים פגיעים במיוחד לנפט, מכיוון שהוא פוגם ביכולת הבידוד של נוצותיהם וגורם להם למות מקור. בשל הפגיעה בנוצותיהם, לא נכנסים רבים מהפינגווינים למים וגוועים משום כך ברעב, אחרים מנסים לנקות את עצמם מהנפט שדבק בהם ומתים מהרעלה.

בניסיון להציל את הפינגווינים המזוהמים שנאספו בשבועות האחרונים בניו זילנד, יצאה קריאה לחובבי סריגה ברחבי תבל לסרוג סוודרים כדי לחמם את הפינגווינים עד להשלמת ניקוי נוצותיהם, וכדי למנוע מהם לכרסם את הנפט שמכסה אותם. יש אפילו הוראות.

למרבה האירוניה, מארגני היוזמה מתעקשים כי הסוודרים לפינגווינים יהיו עשויים אך ורק מצמר כבשים. וכך עוד עלול לקרות שכבשים בניו זילנד ימותו מקור – פשוטו כמשמעו – עקב גזיזת הצמר שלהן כדי לסרוג סוודרים לפינגווינים האומללים. איזה עולם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.