מס רובין הוד

המאבק למען "מס רובין הוד" הופך לגלובלי. ב-29 באוקטובר צפויות להיערך ברחבי תבל הפגנות בעד הטלת מס אנטי-ספקולטיבי על המגזר הבנקאי, אשר הכנסותיו ישמשו לצמצום העוני וההרס הסביבתי בעולם.

המס המוצע, בשיעור של 1% מעסקות בנקאיות ספקולטיביות ומסחר במט"ח, עשוי להכניס מדי שנה מאות מיליארדי דולרים. ההכנסות מהמס ישמשו להבטחת זכויות בסיסיות של בני אדם ברחבי תבל, ובכלל זה חינוך, בריאות ומים ואוויר נקיים.

"ב-29 באוקטובר, ערב פסגת מנהיגי 20 הכלכלות הגדולות בעולם (G20), אוכלוסיית העולם תדרוש ממנהיגי G20 להטיל באופן מיידי מס רובין הוד של 1% על כל העסקות הפיננסיות והמסחר במט"ח. בואו נשדר להם מסר ברור: אנחנו דורשים להאט את התרוצצות הכסף בקזינו הגלובלי המסתכמת מדי יום ב-1.3 טריליון דולר – סכום שהיה מספיק לממן את כל התוכניות החברתיות והיוזמות הסביבתיות בעולם", נכתב בהצעת החלטה שהוגשה לאסיפות כלליות ברחבי תבל על ידי המגזין Adbusters.

"לפני שמונה שנים, ב-15 בפברואר 2003, הפגינו יותר מ-15 מיליון בני אדם ב-60 מדינות נגד כוונת הנשיא בוש לפלוש לעיראק. נתח עצום מהאנושות זכה במשך יום אחד לחוש את כוח של תנועה עממית ענקית. כעת יש לנו הזדמנות לשוב ולעשות את אותו הדבר, אך בהיקף גדול אף יותר", נכתב בהצעה. "העלו לדיון את הרעיון באסיפה הכללית המקומית שלכם, וצאו לרחובות ב-29 באוקטובר".

בסרטון הבא, שהופק על ידי קמפיין מס רובין הוד בבריטניה, נראה "בנקאי" מתפתל מול שאלות המראיין על מדוע מס בשיעור זעום של 0.05% על הבנקים אינו מוצדק.

סרטון נוסף של הקמפיין.

צילום מהפגנה למען מס רובין הוד בצרפת.

עוד באותו עניין:
העולם דורש צדק חברתי
אופטימיות להמונים
לכבוש את וול סטריט
רחוב סומסום נגד וול סטריט
להרוג את הכלכלנים
איזהו גיבור – המפיל את הבנק
חדשות ראפ: הכלכלה לאן?
אנחנו הדור שנמצא בלב ההתנגדות
אצבע משולשת לקפיטליזם
וידוי של כלכלן
טטריס מחירים
מחאה ויצירתיות: המאבק למען צדק חברתי בישראל

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew