איך להתחיל מהפכה

ג'ין שארפ הוא אחד המומחים המובילים בעולם למהפכות לא-אלימות, וכתביו השפיעו על ארגוני התנגדות ברחבי תבל, החל מהמהפכה נגד סלובודן מילושביץ' בסרביה ותנועת ההתנגדות "קמארה" במהפכת הוורדים בגאוגריה, וכלה בתנועת ההתנגדות "פורה" ("הגיע הזמן") באוקראינה, תנועת ההתנגדות "קלקל" בקירגיסטן, ותנועת "זובר" בבלארוס. סרט תיעודי חדש על ג'ין שארפ.

שארפ, ייסד את מכון אלברט איינשטיין – ארגון ללא כוונת רווח שחוקר ומקדם את השימוש בפעולות לא-אלימות במטרה לקידום הדמוקרטיה ברחבי תבל – ביקר בישראל בשנת 2006. במהלך ביקורו בארץ הוא התייחס לשימוש חסר התקדים שעשתה ממשלת ישראל בכלי של מאבק לא אלים בעת פינוי המתנחלים מעזה. "בתהליך ההתנתקות בחר הממסד הישראלי ליישם כלים של מאבק לא אלים לפינוי המתנחלים מעזה", אמר שארפ בעת ביקורו בארץ. "פעולה זו מהווה פריצת דרך בקנה מידה עולמי. זוהי דוגמה איך מוסדות שלטון יכולים להשתמש בעקרונות המאבק הלא אלים. האם ניתן לפעול כדי שכלי לא אלים זה ישמש גם נגד אוכלוסיות לא יהודיות?". שארפ, אשר הוכתר בתור "מקיאוולי של האי-אלימות" ו"קלאוזביץ של תורת הלחימה הלא-אלימה", ניבא גם כי במאה הנוכחית יותר ויותר משטרים יתחילו להשתמש בעקרונות המאבק הלא אלים, ויוכלו ללמוד מההתנסות הישראלית פורצת הדרך.

קריאה נוספת מאת ג'ין שארפ:
"יש חלופות מציאותיות" – ג'ין שארפ (עברית)
"מדיקטטורה לדמוקרטיה – ג'ין שארפ (ערבית)
כתבים נבחרים של ג'ין שראפ להורדה (עברית)

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew