קרן אברהים של קבוצת הכפרים

בקשה מיוחדת לעזרה במימון לימודיו של אברהים נואג'ה מסוסיא.

בארבע השנים האחרונות אפשרה לנו עזרתו המתמשכת של הארגון US-Omen לתמוך בכל סמסטר בכעשרים סטודנטים מדרום הר-חברון. רוב הסטודנטים האלה לומדים באוניברסיטה הפתוחה (אלקודס אלמפתוחה), בשלוחת יטא – העיר הקרובה למקום מגוריהם. גובה המלגות המוענקות לסטודנטים ומכסות את רוב שכר הלימוד שלהם הוא בממוצע 2500 ש"ח.

במקרה של אברהים, בשל לימודיו יוצאי הדופן, הן מבחינת מיקומו של המוסד האקדמי שהוא לומד בו והן מבחינת העלות הכוללת, אנו פונים אליכם בבקשה נפרדת (שכתב דיוויד, פעיל בקבוצת הכפרים וחבר קרוב של אברהים).

אחד ההיבטים החשובים בעבודתה של קבוצת הכפרים הוא חיזוק הקהילות באמצעות מתן אפשרות לחברים בקהילה לפתח ולממש את יכולותיהם, למען עצמם ולמען קהילותיהם. טיפוח זה של העוצמה הפנימית הוא אחת הדרכים של קבוצת הכפרים להביס את הכיבוש.

אברהים נואג'ה, שניהל בהצלחה רבה את מרכז סוסיא ליצירה ולמידה במשך כמעט שנה, התקבל ללימודי עשיית קולנוע תיעודי במכללת דאר אלכלימה שבבית לחם. זו הזדמנות נהדרת עבורו. אלה שמכירים את אברהים יודעים איזה אדם מיוחד, יצירתי ורגיש הוא ובאילו מסירות ודמיון מילא את תפקידו במרכז סוסיא ליצירה ולמידה)

אברהים הוא תושב סוסיא, יישוב חקלאי קטן בדרום הר חברון שבגדה המערבית הכבושה. לתושבים הפלסטינים קשה לחיות באזור זה בשל נוכחות הצבא והמתנחלים הישראלים והלחץ  המתמיד על תושבי כפרים כמו סוסיא לעזוב ולפנות את אדמתם. אברהים ואנשים אחרים יצרו את מרכז סוסיא כחלק מניסיונותיהם להתנגד למצב הקיים ולמען שגשוג קהילתם למרות הנסיבות הקשות. בפרויקטים כמו מרכז היצירה, חלק מכריע הוא המעורבות של אנשים כמו אברהים בקהילתם ויכולתם לדמיין מציאות שונה. בכמה השנים האחרונות אברהים כתב שירה וקיים פעילויות אמנותיות, כגון סדנאות תיאטרון ואימפרוביזציה עם ילדי סוסיא, וכך הביא  את הכישורים היצירתיים שלו לתפקידו בקהילה. לאברהים יש עתה הזדמנות לפתח את כישוריו ולעסוק ביצירה בדרך חדשה.

אנחנו מנסים לגייס מימון לשכר הלימוד של אברהים ולחלק מהוצאות המחיה שלו, שכן יהיה עליו לעבור לגור בבית לחם. העלות הכוללת היא 15,000 ש"ח בשנה. אנחנו מנסים לגייס 10,000 ש"ח ואברהים ומשפחתו ינסו לגייס את 5,000 ש"ח הנותרים. בעת כתיבת שורות אלה אנשים כבר הבטיחו  תרמו 7500 ש”ח, חסרים לנו 2,500 ש”ח בכדי אברהים יוכל לסיים את השנה הראשונה שלו.

אם ברצונכם לעזור, אתם יכולים:

  • להעביר את ההודעה הזאת לאנשים שעשויים לעזור לאברהים.
  • לשלוח צ'ק לפקודת "קבוצת הכפרים" לכתובת הבאה:

קבוצת הכפרים, ת.ד. 6023, תל אביב-יפו 61060, ישראל.

  • לבצע העברה בנקאית.

הפרטים המלאים של חשבון הבנק שלנו:

שם הבנק                      בנק לאומי

קוד זיהוי של הבנק        LUMILITXXX

קוד ניתוב                      IL010985

שם החשבון                   קבוצת הכפרים

מספר החשבון               98508670082

כתובת הבנק                  רח' בן-גוריון פינת רח' רש"י, קריית מלאכי 83036, ישראל

לפרטים נוספים, אנא פנו לדיוויד או לאהוד –

מס' הטלפון הנייד של דיוויד: +972-54-6597551

כתובת האי-מייל של קבוצת הכפרים: [email protected]

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew