השור של וול סטריט שרד התקפה של מטאדור; ליצנים נעצרו

פסל השור המסתער בוול סטריט, הנחשב לאחד הסמלים הנודעים של הקפיטליזם האמריקאי, הצליח לשרוד קרב מול לוחם-שוורים טירון שביקש להכניע אותו.

התקרית החלה כאשר שני ליצנים, חנה מורגן ולואיס ג'רגו, טיפסו מעל לגדר שמקיפה את פסל השור והחלו להכות את השור בישבנו ולטפס עליו – הדרכים המסורתיות להתגרות בשור ולעורר את זעמו לקראת מלחמת שוורים.

בתוך שניות ספורות, הצליחו שוטרים שהיו במקום לתפוס את הליצנים, אולם בזמן שהיו עסוקים בלכידתם טיפס מטאדור אמיץ על גג ניידת המשטרה שעמדה מול השור, והניף יריעת בד אדומה נגד עיניו.

"תהיתי האם אני, מטאדור טירון, אוכל להביס את השור, שזכה לתהילת עולם בזכות הסתערותו על רווחים תוך רמיסת העובד הממוצע", סיפר לוחם השוורים שזה היה לו הקרב הראשון. "יהיה אשר יהיה, ידעתי שאני חייב לנסות".

השוטרים כלל לא שמו לב למטאדור, מכיוון שהיו עסוקים בהכנעת הליצנים. "השור הזה הרס את חייהם של מיליוני בני אדם!", צעק הליצן ג'רגו בעודו מושלך לקרקע על ידי השוטרים. בה בעת, הליצנית מורגן המשיכה לנגן במפוחית גם לאחר שנעצרה, עד שלבסוף הוצאה המפוחית מפיה על ידי אחד השוטרים. השניים הואשמו בהפרת הסדר הציבורי, ושוחררו כעבור שעה.

זו אינה הפעם הראשונה בה מותקף פסל השור, שניצב בלב המרכז הפיננסי של מנהטן ומסמל את האמונה הקפיטליסטית כי הכלכלה והשווקים מסוגלים לדהור קדימה לנצח. בחודש מאי 2011 ריססו אלמונים את סמל האנרכיזם על צדו של הפסל וגם… על הביצים שלו, דיווח אתר החדשות "גותמיסט".

גם במקומותינו היו נתונים שורי הקפיטליזם להתקפות. בשנת 2006, הוצת אחד מפסלי השוורים שהוצבו בשדרות רוטשילד בתל אביב, כחלק ממיזם של הבורסה. שריפת הפסל נעשתה במחאה נגד רתימת התרבות לטובת תאגידים עסקיים. הפרשה עלתה לכותרות לאחר שהמשטרה עיכבה לחקירה את העורך דאז של אתר התרבות "מארב", רונן אידלמן, בניסיון לאלץ אותו לחשוף את מקורם של צילומים המתעדים את שריפת הפסל שפורסמו באתר.

עוד באותו עניין:
לכבוש את וול סטריט
גיבורי-על נגד וול סטריט
חשיפה: שוטרים הם ליצנים
ליצנים, עפיפונים וגז מדמיע
למי שייכת המדרכה?
המתקפה על הקרקס
צבא הליצנים

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew