מקום בשם צ'יאפס

A_Place_Called_Chiapas_VideoCover

ב-17 בנובמבר 1983 נוסד הצבא הזפטיסטי לשחרור לאומי, קבוצה מהפכנית חמושה שמורכבת רובה ככולה מאיכרים אינדיאנים, מבני המאיה, שבסיסה בצ'יאפס, אחת המדינות העניות ביותר במקסיקו.

התנועה הקימה מערכות חינוך, בריאות ומשפט עצמאיות משלה, ומאבקה הוכתר על ידי העיתון ניו יורק טיימס בתור התקוממות הגרילה הפוסט-מודרנית הראשונה, בשל המבנה ודרכי הפעולה הייחודיים של התנועה: ארגון מהפכני חמוש שאינו רוצה לקחת את השלטון ונמנע משימוש בנשק במשך כמעט כל שנות קיומו, ואשר מקבל לשורותיו חברים מכל הסוגים (גם כאלה שאינם מוכנים למאבק), ושקבלת החלטות בו היא ברמת השטח (ולא על פי מודל סמכותני-היררכי-ריכוזי).

"מקום בשם צ'יאפס", סרט תיעודי משנת 1998 של הבמאית הקנדית נטי ויילד, מביא את סיפורה של המהפכה הפוסט מודרנית אשר שינתה לנצח את פניה של החברה המקסיקנית.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew