עושים תספורת לטייקונים

לאחר שבתור שר אוצר, אילץ בנימין נתניהו את קרנות הפנסיה של הציבור להעביר חלק ניכר מהכספים שמושקעים בהן להימורי בורסה, כעת הוא מאפשר לטייקונים לבזוז את קרנות הפנסיה באמצעות תרגיל המכונה "תספורת".

השיטה פשוטה. שודדים תאגידיים כמו אילן בן דב, יצחק תשובה ולב לבייב מוכרים אגרות חוב של חברות שבבעלותם לקרנות הפנסיה, ואז מודיעים שהם לא יכולים להחזיר את הכסף לבעלי אגרות החוב, ומציעים להם לוותר על עשרות אחוזים מהחוב ("תספורת") – או שהם לא יקבלו פרוטה.

"זה, בפשטות, שוד", כתב יוסי גורביץ. "אם אני הייתי מודיע לבנק שאין בכוונתי להחזיר לו את הכסף שאני חייב לו, בריוני ההוצאה לפועל היו משכנעים אותי תוך זמן קצר שזו היתה טעות קשה – ובצדק מוחלט, אגב. אבל כשגבירים שבירים כמו בן דב, לבייב ותשובה עושים את אותו הדבר בדיוק – לא מחזירים את הכסף שלהם לציבור – יש להם יכולת סחיטה: אם לא תוותרו על חלק מכסף, תיאלצו לוותר על כל הכסף. ומי שיידפק יהיה ציבור בעלי הפנסיות".

בתגובה לתספורות ששלטון ההון כופה על הציבור, החליטו כמה אזרחים לעשות מעשה, ולהגיב בתספורות משלהם לטייקונים. רשת מספרות יצחק תשובה נפתחה בהוד והדר באחת מתחנות הדלק של חברת "דלק" שבבעלות תשובה.

בה עת, נערכה גם פתיחה חגיגית של רשת מספרות בן דב במשרדי חברת הסלולר אורנג' שבבעלותו.

עוד באותו עניין:
ספריית הוידיאו של הון שלטון
"הישראלים עַם חרא"
הטייקונים: "קשרי הון שלטון בישראל לא מספיק הדוקים"
ההפרטה ירדה מהפסים
השיח החדש של ריכוזיות ההון

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...

תגובה אחת

 1. ישראל
  ספט 30, 2014

  שלום לך,

  אני מעדיף להישאר בעילום שם.
  אני רוצה להעלות נושא שאני רואה לאחרונה באתרי האינטרנט השונים בנושא הטייקונים, זה פשוט ביזיון לפי דעתי מה שקורה. אנשים עושים תספורות ענק לכל מי שהם יכולים ואחרי זה ממשיכים לנהל את החיים שלהם כאילו לא קרה שום דבר.
  תראה לדוגמא את מר זיסר הנכבד, קראתי כתבה באתר כלכליסט, הנה הלינק, http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3641213,00.html

  לא מספיק שהוא עשה תספורת של 1.8 מיליארד שח אם אינני טועה פלוס מיליארד שח חוב אישי, אלא עכשיו גם הבית שהוא לא משלם עליו משכנתא ושהבנק העמיד למכירה הולך לעבור לידי המקורבים שלו – מוטי גנץ ושאול זילברשטיין.
  לא צריך להיות חכם גדול בשביל להבין שמשהו מאוד מסריח פה.

  אז מה בדיוק יקרה? הם יקנו את זה והוא ימשיך לגור שם? ומה עם כל החוב?

  למה הכונס מאשר דברים כאלה? למה מערכת המשפט מאשרת דברים כאלה?
  צריך להקים ועדת חקירה כנגד המקורבים שקונים את הבית שלו ולעקוב אחרי כל ההכנסות שלהם ולהבין איך בדיוק הוא קשור אליהם.

  הרי ברור שהוא ימשיך לגור שם וכביכול הנכסים של הילדים שלו ישלמו את השכירות אליהם. פשוט ביזיון.

  זה בדיוק מה שהיה עם נוחי דנקנר בזמנו שמנכ"לית לאומי רצתה למחוק לו חלק מהחוב ובסוף כולם קמו כנגדה והכל בוטל.

  אנחנו העם עובדים כל כך קשה בשביל לסגור את החודש ובמקום שהפנסיות שלנו יהיו בשביל העתיד שלנו הם משמשים את כל השטיקים של כל הטייקונים הללו שלא רואים אף אחד ממטר וחושבים שהכל מגיע להם וגם אחרי שהם מפסידים ערמות של כסף של אחרים הם ממשיכים בדרך הקלוקלת שלהם ולא מנסים ללמוד מהטעויות שהם גרמו.

  אני אשמח אם תוכל להעלות נושא זה גם למודעות כי זה פשוט מרגיש לי בושה שככה 2.8 מיליארד ש"ח הלכו לטימיון והכל ממשיך להתנהל כרגיל.

  בתודה מראש,
  ישראל ישראלי

  להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew