האם אתם עובדים בריגול?

מפה אינטראקטיבית חדשה מציגה את כל המידע שחשף באחרונה אתר ההדלפות ויקיליקס על תעשיית ריגול ענפה של עשרות ממשלות בעולם אחרי אזרחיהן. (לחצו על הצילום כדי להיכנס למפה).

ויקיליקס פירסם מסמכים על חברות מערביות הפעילות בתחום המעקב, האבטחה והמודיעין, אשר מהם עולה כי לפחות 25 ממשלות בעולם מרגלות באופן קבוע אחרי כלל האוכלוסיה באמצעות שלל אמצעי מעקב.

לדברי ויקיליקס, פועלות כיום בעולם לפחות 160 חברות אזרחיות המספקות שירותי ריגול אחרי פעילות אזרחים באמצעות מעקב בטלפונים סלולריים, הודעות טקסט, מחשבים אישיים, מערכות GPS וסוסים טרויאנים המוחדרים למחשבים.

תוכנות הריגול שבאמצעותן מתבצע המעקב מיוצרות בלא פחות מ-21 מדינות המחשיבות את עצמן כדמוקרטיות, בהן ישראל, בריטניה, ארה"ב, צרפת, גרמניה וקנדה. דו"ח מפרט בין השאר את שמות החברות הישראליות שמייצרות ציוד לריגול אחרי אזרחים, כך שתוכלו לבדוק האם אתם עובדים בשביל האח הגדול. בין החברות הישראליות נמנות נייס מערכות, אמדוקס, אלתא מערכות (חברה בת של התעשייה האווירית), אביליטי, סלברייט, אלוט, NDS, טרייספאן ואלקת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew