בית משפט: מותר להתנגד בכוח למעצר בלתי חוקי

אדם שאינו חשוד בעבירה אינו חייב להיענות לדרישת שוטר להציג תעודת זהות, ורשאי להתנגד בכוח למעצר בלתי חוקי, לפי פסיקה חדשה של בית משפט השלום בקריות, דיווח עיתון "הארץ".

הפסיקה ניתנה על ידי שופטת בית משפט השלום בקריות טל תדמור-זמיר, במסגרת זיכויו של יצחק ניסים מנהריה, שהואשם בתקיפת שוטר, הכשלת שוטר במילוי תפקידו וסירוב לעיכוב. האישום נגד ניסים הוגש לאחר שסירב להציג תעודת זהות בפני שוטרים שערכו סיור בעיר. השופטת תדמור-זמיר קבעה כי לשוטרים לא היה כל חשד שניסים ביצע עבירה כלשהי, ועל כן לא חלה עליו החובה להזדהות.

היות שלא היה חשד לעבירה במקרה של ניסים, העיכוב נעשה שלא כדין וקמה לו זכות התנגדות, פסקה השופטת תדמור-זמיר. באשר לאישום כי ניסים דחף שוטר בעת הניסיון לעצור אותו, קבעה השופטת כי היות שלא התקיימו התנאים הנדרשים על פי חוק, "עמדה לו הזכות להשתמש בכוח סביר ומידתי נגד השוטר".

לקריאת הידיעה המלאה בעיתון "הארץ"

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew