עוברים לגור באיקאה

עם או בלי קשר לניסיונות להשתיק את הסיפור על כך שהשריפה שהרסה בשנת 2011 את סניף איקאה בנתניה נגרמה מהצתה מכוונת של פעילים ירוקים, הולכת וצוברת תנופה תופעה חדשה בסניפי תאגיד הרהיטים הבינלאומי: אנשים שעוברים להתגורר בתוך סניפי איקאה.

התייקרות מחירי הדיור לצד מגוון אפשרויות הריהוט שמציעה איקאה, הפכו את חנויות הרשת ליעד מגורים אטרקטיבי. עם זאת, למרות העיצובים האופנתיים, מסתבר שאפילו בעולם המושלם שמציגה הרשת, ישנם לא מעט פגמים.

דוגמא לכך מספק "עמוד 23", סרט קצר שמתרחש כולו בחדר תצוגה המופיע בעמוד מספר 23 בקטלוג ריהוט של רשת בסגנון איקאה. פרסומות בקטלוגים מציגות בדרך כלל תמונות של חיי משפחה מושלמים. אולם כפי שחושף "עמוד 23", מאחורי החיוכים הקורנים של הדוגמנים, מסתתרת מציאות עגומה של ניאוף ושגרה שוחקת. הסרט צולם במסגרת הפרויקט ההולנדי "סרט ב-48 שעות" בו נדרשים יוצרי קולנוע ליצור סרט קצר בתוך שתי יממות.

לעומת הניכור של דיירי "עמוד 23", האמן הישראלי גיא בן נר ומשפחתו שעברו להתגורר בסניף של איקאה, דווקא הצליחו לנהל חיי משפחה תקינים מול עיני הקונים. הסרטון "Stealing Beauty" צולם בכמה מסניפי איקאה וללא אישור הרשת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew