למה השב"כ רוצה לסגור את תיאטרון החופש?

האם מערכת הביטחון הכריזה מלחמה על תיאטרון החופש במחנה הפליטים ג'נין? כאילו שלא היה די בכך שמייסד התיאטרון, ג'וליאנו מר-חמיס, נרצח בחודש אפריל, ושלושה מעובדי התיאטרון – בהם השחקן הראשי בהצגה "מחכים לגודו" – נעצרו על ידי צה"ל בקיץ, הורתה כעת ישראל על מעצרו של מנהל התיאטרון, זכריה זביידי, לשעבר מפקד גדודי חללי אל-אקצא בג'נין.

בקיץ האחרון פשטו חיילי צה"ל על התיאטרון ועצרו ללא הסבר שניים ממנהליו, וכעבור כשבוע נעצר גם שחקן התיאטרון רמי הוואל בעת שביקש לעבור במחסום. הוואל ושחקני התיאטרון נמצאו באותה עת בעיצומן של חזרות לקראת העלאת המחזה "מחכים לגודו" של סמואל בקט בבימוי אודי אלוני. הוואל מילא את תפקיד הראשי במחזה, דמותו של פוזו.

לא ברור מדוע החלו כוחות הבטחון לפעול נגד אנשי תיאטרון החופש. עמירה הס העלתה אפשרות כי צה"ל והשב"כ רוצים להפוך למלהקים החדשים של התיאטרון. הבלוגר האמריקאי ריצ'רד סילברסטיין ציין כי המעצרים של אנשי צוות התיאטרון אינה קשורים לחקירת הרצח של מר-חמיס, אלא מהווים ניסיון לחבל בביטוי האמנותי של ההתנגדות לכיבוש שמסמל תיאטרון החופש. באתר החדשות מונדווייס העריכו שיצירתיות השחקנים הפלסטינים הצעירים כנראה מאיימת על כוחות הבטחון הישראלים יותר מאשר הצעירים שמפגינים ברחובות ורוצים להפוך לשהידים. אולי בצדק. צפו בקטעים מההצגה "חוות החיות" שהועלתה בתיאטרון החופש.

עוד באותו עניין:
איש תיאטרון, פרא אציל, אנרכיסט
בלי צדק אין שלום

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew