מה כתב הבלוגר יוסי גורביץ שגרם לחקירתו בחשד להסתה?

יוסי גורביץ, בלוגר ופעיל שמאל, נחקר במשטרה בחשד להסתה לאלימות בעקבות פוסט שפירסם וגרר תלונה של עמותת הימין, הפורום המשפטי למען ארץ ישראל. בפוסט הוא התייחס לדברים שכתב לפני יותר מעשור במסגרת דיון באתר האייל הקורא בו טען כי מתנחלים אינם אזרחים, אלא חלק ממנגנון הכיבוש. הנה הקטע בו מדובר.

"שום טבח אזרחים אינו מוצדק. נקודה. מתנחלים אינם אזרחים לצורך העניין; הם כוחות כיבוש. מבחינתי, הריגת מתנחלים מוצדקת לא פחות ואף יותר מהריגת חיילים; החיילים לא בחרו להיות כובשים.

שני הצדדים ביצעו מעשי טבח אלה באלה. ישראל הרגה פי עשרה אזרחים ממה שהרגו הפלסטינאים, אולי יותר. לא זה ולא זה היו מוצדקים. הגיע הזמן להפסיק את מעשי האיבה.

אבל מעשי האיבה אינם מוגבלים לפעולות טרור פלסטינאיות: גם הריסת בתים "בלתי חוקיים" היא טרור (אין, בהגדרה, בתים ערביים חוקיים; ישראל הקפידה שלא ליצור תוכנית מתאר לישובים הערביים בתחומה, ומעולם לא אישרה בניה כלשהי בשטחים. כנראה שמצפים מהאוכלוסיה שלא לגדול). גם בניית התנחלות היא מעשה איבה, מלבד היותה פשע מלחמה. גם מעצר שרירותי, ללא משפט וללא אשמה, הוא מעשה איבה. כך גם הנסיון להכריח אדם לשמש כמשתף פעולה".

בהודעה קצרה שפירסם היום יוסי גורביץ בבלוג שלו בעקבות חקירתו במשטרה הוא כתב:

"פני כשבועיים נחקרתי בחשד להסתה, בשל דברים שכתבתי בבלוג הזה. זו היתה חקירה פוליטית, שמקורה היה בתלונה של עמותה פוליטית, הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, שמטרתה סתימת פיות. לא ביצעתי כל עבירה ואני משוכנע שהתיק ייסגר. עד כה לא יכולתי לדווח על כך ואני מנוע מלהרחיב על הנושא בשל הנחיות המשטרה ועצת עורך דיני".

עוד באותו עניין כאן.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.