החברה המזהמת ביותר בישראל מקימה בית ספר לאיכות סביבה

משפחת עופר ממשיכה בשיטת השקשוקה, והפעם בתחום ההשכלה הגבוהה. כימיקלים לישראל, בז"ן (בתי הזיקוק לנפט) והחברה לישראל, מהחברות המזהמות ביותר בתולדות מדינת ישראל, הודיעו בתחילת 2012 על מימון בית הספר האקדמי לקיימות במרכז הבינתחומי בהרצליה.

השם הרשמי של המוסד ללימודי פיתוח בר קיימא, הראשון בישראל, הוא "בית הספר לקיימות מייסודן של החברה לישראל, כימיקלים לישראל ובז"ן (בתי הזיקוק לנפט)", ומחיר הקמתו 7.5 מיליון שקלים. כל החברות הנכללות בשמו של בית הספר – כמו גם מפעלי ים המלח, מפעל תרכובות ברום ברמת חובב ומפעלי פוספטים בנגב – נמצאות בבעלות משפחת עופר.

בסרטון התדמית של בית הספר לקיימות מוזכרת המילה "טבע" רק פעם אחת, וגם אז בתוך הביטוי "משאבי טבע" שישמשו לתעשייה. פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי, אומר בסרטון שמטרת הבית ספר היא ליצור קאדר מנהיגים חדש – אולי משהו בסגנון של ראש עיריית חיפה, יונה יהב – האיש שחתום על רעיונות הזויים כמו להפוך את ספינת המשט לעזה "מרמרה" למלון צף מול חופי חיפה – ואשר במשך שנים התעקש שהמפעלים במפרץ חיפה אינם מזהמים.

אם לנסח זאת בפשטות: מה שמשותף למרכז הבינתחומי של רייכמן ולעיריית חיפה של יהב הוא שגם זה וגם זה מקבלים כסף מבעלי המפעלים המזהמים כמובן. 

כל מי שזקוק לתזכורת לגבי פועלה של משפחת עופר מוזמן לצפות ב"שיטת השקשוקה", סרטם של הבמאי אילן עבודי ועיתונאי מיקי רוזנטל המתעד את עסקי המשפחה עם המדינה. 

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew