סירבו לשמוע נאום של שמעון פרס ונשלחו למעצר בית

שלושה סטודנטים פלסטינים במכללה בירושלים הורחקו מהעיר לשבעה ימים משום שהחליטו להחרים נאום של נשיא המדינה שמעון פרס שהתקיים במכללה. חליל גהארה, רפעת שאבען וצעיר נוסף ששמו לא פורסם הם סטודנטים במכללה להנדסה בירושלים. לאחר פרסום דבר הזמנתו של הנשיא לשאת נאום במכללה בינואר 2012, החליטו השלושה, כמו שאר הסטודנטים הפלסטינים במכללה, לא להגיע לנאום.

אולם בניגוד לסטודנטים אחרים, השלושה פרסמו הודעה בחשבונותיהם בפייסבוק בה הצהירו על כוונתם להחרים את הנאום. עקב כך, נשלחו שלושת הסטודנטים לבית משפט שגזר עליהם שבוע של הרחקה מירושלים ומעצר בית. בית המשפט התנה את העונש ה"קל" כדבריו בכך שבמהלך זמן זה השלושה לא יתקשרו עם סטודנטים אחרים. בסופו של דבר, איש מהסטודנטים הפלסטינים במכללה לא הגיע לשמוע את נאומו של פרס.

זו אינה הפעם הראשונה בה חרם של סטודנטים פלסטינים על פרס מעורר בעיות. בעבר, סטודנט פלסטיני באוניברסיטה העברית שסירב ללחוץ את ידו של פרס במהלך ביקור של פרס באוניברסיטה נעצר על ידי אנשי הביטחון של האוניברסיטה ונשלח לבית דין משמעתי באוניברסיטה.

ביקורת פלסטינית כלפי פרס נוגעת בדרך כלל לכך שאפשר את תחילת פרויקט ההתנחלויות בשטחים, אחריותו לביצוע פשעי מלחמה בין היתר במהלך מבצע "ענבי זעם", ותפקידו בבניית החימוש הגרעיני של ישראל.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew