נחשפו מקורות המימון של "נוער המהפכה"

אור אקטע, בן 13, אשר זכה במהלך מחאת האוהלים בשנה שעברה למעמד של סלבריטאי מקומי לאחר שהציג ברהיטות את משנתו החברתית והפוליטית במאהל בשדרות רוטשילד, חשף בראשונה את מקורות המימון של פעילותו החתרנית.

בראיון לעיתון "זמן תל אביב" נשאל אקטע אודות מקורות המימון של קבוצת "נוער המהפכה" שהוא נמנה על מייסדיה, ואשר עומדת מאחורי יוזמה להקים מחדש את מאהלי המחאה ברחבי הארץ.

איך אתם מממנים את הפעילות שלכם?

"אנחנו ממומנים על ידי הקרן החדשה. סתם, בצחוק. הכול מדמי הכיס שלנו".

מדוע תצליח התוכנית שלכם להקים מאהל מחאה חדש בכיכר רבין ב-30 במרץ, במקום שבו נכשלה התנועה אשתקד?

"המחאה בשנה שעברה נפלה כי לא היו מספיק מטרות מוגדרות. אנחנו מתחילים כבר עכשיו לגבש רשימת דרישות, מסודרות וברורות, כך שיהיה מה לבקש ולא יוכלו לנפנף אותנו עם איזה טרכטנברג שתיים ועם חוקים שנועדו לשרת את בעלי ההון בצורה שכאילו עונה לדרישות שלנו. אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

 

בימיה הראשונים של מחאת האוהלים בקיץ שעבר, פרץ אקטע לתודעת הציבור בזכות דברים שאמר בזמן שחילק ליושבי מאהל רוטשילד את העיתון של תנועת מאבק סוציאליסטי. "אנחנו נאבקים עכשיו בהרבה דברים, אבל אתה לא רואה בחדשות על דברים כאלה", אמר אז אקטע לאתר ynet. "למשל אנחנו עכשיו במאבק בחיפה כימיקלים צפון שהתקשורת לא מדברת עליהם הרבה אבל הם בשביתה כבר 72 יום, ועופר עיני, ראש ההסתדרות, לא תומך להם בשביתה בכלל. אז הם יצאו מההסתדרות ועברו ל"כוח לעובדים", שהוא ארגון עובדים יותר דמוקרטי".

"אני אישית חושב שצריך להתחיל ללמוד גם על הצד השני בגיל מוקדם. כי בבית ספר לא יספרו לך על דברים כאלה. יספרו לך ששמאלני שונא את עם ישראל. אני לא שונא את עם ישראל, אני יותר פטריוטי מאנשים שמוכרים לנו את המדינה. פטריוטי זה לא לקחת מפעלים ששייכים למדינה ולתת אותם לאנשים פרטיים. פטריוטי זה לקחת את הגז ואת המפעלים ולתת אותו לרווחת הציבור, לשכבות החלשות שמפעילות את המדינה הזאת".

גם בבית שלך כולם סוציאליסטים?

"בבית בכלל לא. בבית אין להם כל כך אידיאולוגיה. הם שוחים עם הזרם".

אם היית יכול לדבר עכשיו עם בנימין נתניהו, מה היית אומר לו?

"היית שואל אותו למה הוא הגיע לרמה שהוא צריך לשקר לציבור. אני רואה שכל מה שהוא אמר בשנתיים האחרונות לא פעל. הוא לא עשה כלום בשביל הציבור. רק עלו מחירים, לא ירדו מחירים".

אתה רוצה ללכת לצבא?

"ברור. אני חושב שהצבא הוא זרוע שמשרתת את האליטות, אבל בצבא ישראל תמיד ארצה לשרת. זה לא עניין של דעה, זה לשרת את המדינה שלי. צריכה להיות לנו מדינה, וגם לפלסטינים צריכה להיות מדינה. לכל עם בעולם מגיעה מדינה".

עוד באותו עניין:
חסמב"ה דור 3: הנכד של יגאל מוסינזון נעצר בהפגנות למען הדיור
דפי חולדאי
חצי שנה למאבק למען צדק חברתי
תיקון עולם
ראפ מאבק הדיור
בתים ללא אנשים לאנשים ללא בתים
שירון המהפכה
אוהלים אדירים

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew