הפליץ על חייל ונעצר

מאמצי צה"ל לדכא את פעילי זכויות האדם הבינלאומיים בגדה המערבית לבשו באחרונה אופי מגוחך, כאשר פעיל נעצר לאחר שהואשם בכך שהפליץ על חייל, דיווח אתר תנועת הסולידריות הבינלאומית.

המקרה אירע בערב ה-19 בינואר 2012 כאשר פעיל שהיה בדרכו לדירתו בחברון, עוכב במחסום צה"ל לאחר שהחיילים זיהו כי מדובר בפעיל בינלאומי, ודרשו לערוך חיפוש על גופו ובחפציו. החיילים מצאו בתיק שלו שתי חבילות תה, הכריזו שמדובר בסמים, ומיהרו להזמין את המשטרה.

עם זאת, השוטרים שהגיעו למקום נאלצו להודות כי החזקת תה איננה מהווה עבירה על החוק. אלא שבכך לא הסתיים העניין. לאחר דין ודברים עם החיילים, הודיעו השוטרים לפעיל כי הוא ייעצר בכל זאת בגין "העלבת עובד ציבור". ליתר דיוק, הוא הואשם – עד כמה שהדבר נשמע מופרך – ב"נפיחה על חייל".

הפעיל נלקח לתחנת המשטרה בקריית ארבע, ולאחר המתנה ארוכה וחקירה קצרצרה, הוא שוחרר מבלי שיוגשו נגדו אישומים. עוד יום עבודה שגרתי של הצבא המוסרי ביותר בעולם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew