נחשו מי המדינה הכי מיליטריסטית בעולם

ישראל זכתה זו השנה השמינית ברציפות בתואר המפוקפק של "המדינה הכי מיליטריסטית בעולם", לפי מדד המיליטריזציה העולמי של 2015 שפירסם המרכז הבינלאומי להמרה. זו הפעם ה-20 ב-25 השנים מאז החל להתפרסם המדד, בה ישראל נמצאת בראש הדירוג.

מדד המיליטריזציה העולמי בודק את רמת החשיבות שמייחסת כל מדינה למערכת הצבאית ביחס למערכות אזרחיות, ומבוסס על מספר מדדים. כך למשל מתבצעת השוואה של היחס בין גודל תקציב הבטחון לכלכלה המקומית מול היחס בין תקציב הבריאות לגודל הכלכלה.

מדד אחר עורך השוואה בין היחס המספרי בין אנשי כוחות הבטחון לכלל האוכלוסיה מול היחס בין מספר הרופאים לכלל האוכלוסיה, ומדד נוסף בודק את היחס בין מספר כלי הנשק הכבדים הנמצאים במדינה לבין מספר התושבים.

"הכניסה לחיילים במדים חינם". ציור של זויה צ'רקסקי

"הכניסה לחיילים במדים חינם". ציור של זויה צ'רקסקי

בדירוג האחרון, אשר מתייחס לנתונים משנת 2014, דורגה סינגפור במקום השני אחרי ישראל. ארמניה דורגה במקום השלישי, ירדן ברביעי ודרום קוריאה במקום החמישי. רוסיה, קפריסין, אזרבייג'ן, כוויית ויוון משלימות את העשיריה הפותחת. איראן, דרך אגב, מדורגת רק במקום ה-27 – שני מקומות לפני ארה"ב.

מאז שהחל המדד להתפרסם בשנת 1990, החזיקה ישראל במקום הראשון המפוקפק ברציפות למעט חמש שנים. בשנת 1991 נדחקה ישראל למקום השני על ידי בולגריה, ובשנת 1992 על ידי רוסיה. בשנים 2004-2006 איבדה ישראל את הבכורה לטובת אריתריאה.

הנה הדירוג המלא של מדד המיליטריזציה העולמי של 2015.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew