פרוטוקול ועדת הכלכלה הפך למחזה המצליח ביותר של השנה

פרוטוקול ישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת מ-5 באוקטובר 2010, שעסקה בתמלוגי הגז של ישראל עוד בימים שלפני ועדת ששינסקי, הפך בשנה האחרונה ללהיט פוליטי-אמנותי, מאז שיצא לאור בינואר שעבר כמחזה שכותרתו "אנרגיות טובות", דיווח העיתון "זמן תל אביב".

המחזה נפתח בהקראת שמות ותארים של 41 נציגי חברות הגז שהגיעו לישיבה – יותר מכפליים ממספר חברי הכנסת (17) שהשתתפו בישיבה. שרק 17 מהם הגיעו. לאחר מכן מתנהל דיון סוער ומשעשע בין חברי הכנסת לנציגי החברות, שמסתכם בהצהרתו של יו"ר הוועדה, ח"כ אקוניס, שדורש ש"כל עלייה בתמלוגים תהיה מידתית ומאוזנת… כלומר שלא יהיה מיסוי רטרואקטיבי על החברות".

במקביל, מאז יציאתו נמכר המחזה-פרוטוקול בקרוב לאלף עותקים, ובימים אלה ממש אוזלת המהדורה השנייה של הספרון, שנמכר רק בחנויות עצמאיות, ומהדורה שלישית כבר בדרך. מאחורי ההוצאה לאור עומדים חברי קבוצת "מעיין", ובראשם רועי "צ'יקי" ארד ואיש התיאטרון יונתן לוי. השניים קראו את הפרוטוקול המקורי מעט לאחר פרסומו והבינו שמדובר ב"קרקס" כהגדרתם – רק שהבדיחה שם היא על הצופים.

"על פניו זה מצחיק להוציא ספר על דברים שאמרו אופיר אקוניס ואנסטסיה מיכאלי ולא ידענו לגמרי מה אנחנו עושים כשהתחלנו עם זה, אבל ברגע שזה יצא זה פשוט רץ ונמכר", סיפר ארד. "אני מניח שזה המחזה הישראלי שנמכר הכי הרבה בשנת 2011", צחק ארד. "שמעת פעם שמוכרים מחזה ב-900 עותקים ועוד צריך מהדורה שלישית? אין דברים כאלה בארץ".

צפו בסצנת השיא של המחזה, בה נכנס יצחק תשובה (יהושע סימון) ומציג את עמדתו.

עוד באותו עניין:
הטייקונים: "קשרי הון שלטון בישראל לא מספיק הדוקים"
עושים תספורת לטייקונים
למה השב"כ רוצה לסגור את תיאטרון החופש?
גדר חיה
איש תיאטרון, פרא אציל, אנרכיסט

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew