דנידין מתנחל בהר הפלאות (וסיפורים אחרים)

"במהלך מחקר שערכתי נתקלתי בסופו של הספר "דנידין לוכד המחבלים" בקדימון לספר שאמור היה לצאת לאור בשנות ה-70, אך מעולם לא יצא. שם הספר עתיד היה להיות "דנידין מתנחל בהר הפלאות". החלטתי לחשוף לראשונה את אותו ספר גנוז – לכתוב ולאייר אותו".

כך הציגה המאיירת הילה נועם את פרויקט הגמר שלה בלימודי תקשורת חזותית בבצלאל בשנת 2011. בפרויקט "דנידין מתנחל בהר הפלאות (וסיפורים אחרים)" היא מציגה מבחר טקסטים מקוריים מתוך סדרת ספרי הילדים "דנידין הרואה ואינו נראה", בפרשנות איורית חדשה, אשר מעלה שאלות לגבי תמימותם של הטקסטים המקוריים ומעמתים אותם עם המציאות הישראלית של היום.

"בפרויקט יצרתי חוברת מאוירת, בה ציטטתי טקסטים וכותרות מקוריים מתוך ספריו השונים של דנידין, ואיירתי אותם – אם ככפולות מתוך ספרי ילדים ואם כקומיקס. זאת תוך מתן פרשנות חדשה משלי לטקסטים באמצעות האיור", כתבה נועם. כך למשל קטע הקומיקס "אביגדור מתנדב" מצוטט מתוך הספר "דנידין במלחמת ששת הימים", "טיול במחנה" מצוטט מתוך "דנידין גיבור ישראל" ו"במטוס החטוף" מצוטט מתוך "דנידין במטוס החטוף".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew