קמפיין מתוחכם מנע סגירת סקווט

בקיץ 2011, חודשים ספורים לפני כניסתו לתוקף של חוק חדש בהולנד שהפך סקוואטינג (התיישבות של אנשים במבנים או שטחים נטושים) לבלתי חוקי, השתלטו סקווטרים על מבנה נטוש בפרבר של אמסטרדם בהולנד, אשר שימש בעבר כבית מחסה לבעלי חיים.

המתיישבים החדשים החלו לשפץ את המבנה במטרה להפוך אותו למרכז חברתי ותרבותי שכונתי, והעניקו לסקווט הטרי את השם ההולם "ברגע האחרון" (Op de Valreep). אולם התאגיד העסקי שבבעלותו המבנה, אשר הזניח אותו במשך שנים, החל לנקוט בצעדים משפטיים כדי להעיף את הסקווטרים מהמקום, והעירייה מצדה הכריזה כי אין בכוחה למנוע את סילוקם.

בחודש ספטמבר 2011 קיימו דיירי הסקווט סיעור מוחות יחד עם אנשי מעבדת יס מן, ומתוך הפגישה נולד קמפיין מתוחכם שהצליח (לפחות בינתיים) להציל את הסקווט.

בשלב ראשון, הדפיסו הסקווטרים 7,000 עותקים של עיתון מקומי מפוברק שאותו הפיצו בכל השכונה, ואשר דיווח בכותרתו הראשית על חדשות משמחות: העירייה החליטה להתנגד לניסיונות התאגיד לסגור את הסקווט, ובמקום זאת בכוונתה להעביר את המבנה לרשות תושבי השכונה בטקס גדול שייערך תוך ימים ספורים. העירייה אמנם פירסמה הודעה באתר האינטרנט שלה בה הזהירה כי מדובר בעיתון סאטירי, אולם לא שם לב להודעה.

בשלב זה, הוזמנו כל תושבי השכונה לטקס הענקת המבנה לציבור, שינוהל – כך הובטח – על ידי ותיק חברי מועצת העיר. לקראת האירוע, נעטף בניין הסקווט כולו בסרט מתנה כחול ענק, שאליו צורף כרטיס ברכה המיועד לשכונה.

תושבים רבים, כמו גם עיתונאים ופוליטיקאים מקומיים, הגיעו לטקס, אשר כלל עימות מפוברק בין נציג (מתחזה) של התאגיד העסקי שמבקש לסלק את הסקווטרים מהמקום, לבין חבר מועצת העיר (מתחזה אף הוא) שהודיע לו כי העירייה החליטה לאפשר לדיירים להישאר במקום.

רבים מתושבי השכונה שהגיעו לטקס התאכזבו לגלות שמדובר במתיחה, אולם בעקבות האירוע הצטרפו רבים מהם לפעילים בסקווט ולתומכים בו. הטקס גם זכה לכותרת ראשית בעיתון הנפוץ ביותר באמסטרדם. בדיווח בעיתון, טען פוליטיקאי מקומי (אמיתי) כי אכן יש להעביר את הבניין לרשות השכונה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew