שב"כ שלום: איזה בית המשפט הוא סניף של שירות הביטחון הכללי?

בית המשפט בפתח תקווה, הידוע בתור סניף של השב"כ, שוב מתגייס לשירות ראש השטאזי יובל דיסקין. מזכירות בית המשפט החליפה ברגע האחרון את השופט בדיון על ערעור השב"כ כנגד ההחלטה לשחרר את חיים פרלמן, החשוד ברצח ארבעה פלסטינים, למעצר בית. במקום השופטת קלרה רג'יניאנו, שמתחה ביקורת חריפה על השב"כ, דן בתיק סגן נשיא בית המשפט, אברהם טל, שבתחילת מעצרו של פרלמן, מנע ממנו לפגוש עורך דין במשך עשרה ימים.

השופטת רג'יניאנו היתה אמורה לשמש שופטת תורנית ביום חמישי בבוקר, ומקורביו של פרלמן טענו כי החלפת השופט היתה צעד תמוה. "זה לא נורמלי שבמדינת ישראל שירות הביטחון הכללי יכול לבחור לעצמו את השופטים", אמרו מקורביו של פרלמן לעיתון 'מעריב'. "אולי כדאי שבפעם הבאה יישב ראש השב"כ יובל דיסקין עצמו על כס השיפוט, וכך הכל יהיה פשוט יותר", הוסיף אחד המקורבים.

בית המשפט בפתח תקווה משמש כמגרש הביתי של השב"כ. "איך אפשר להסביר את העובדה שכל תיק שקשור בשב"כ, לא משנה מאיפה הנאשמים והיכן בוצעו הפשעים – בין אם זו ענת קם מתל אביב, אמיר מח'ול מחיפה או חיים פרלמן מהשטחים – תמיד נדון בבית המשפט בפתח תקווה?", כתב רחביה ברמן לפני מספר שבועות.

וכדי לוודא שלא יהיו שופטים שוררים אשר עלולים חלילה לפסוק נגד כנופיית דיסקין, יש בבית המשפט בפתח תקווה אפילו שופטת מחמד של השב"כ, אל"מ במיל' עינת רון, אשר לפני שהפכה לשופטת היתה תובעת צבאית שסייעה לחיילים להתחמק מעונש על רצח ילד. היא זו שאישרה את המעצר החשאי של מח'ול ואת הארכת המעצר הראשונה שלו, וגם זו שהאריכה שוב ושוב את צווי איסור הפרסום בפרשת ענת קם.

יוסי גורביץ כתב עליה בבלוג שלו לפני מספר חודשים: "לפני שהפכה רון לשותפה לקשר של דיסקין, אירעה לה תקלה מביכה. בשנת 2001, בעודה משמשת כתובעת הצבאית הראשית, היא דנה באירוע שבו הרג טנק של צה"ל ילד פלסטיני ופצע שני ילדים נוספים. היא כתבה בגילוי לב (זהירות, PDF) שהירי היה בעליל בניגוד להוראות ושלחיילים לא נשקפה כל סכנה. על כן היא הציעה שלוש אפשרויות: העמדה לדין משמעתי, חקירת מצ"ח – או הודעה שקרית, מנוגדת לראיות שרון עצמה מונה אחת-אחת, שהירי היה מוצדק ושהכל בסדר. נחשו באיזו אפשרות בחר צה"ל. לרוע מזלה של רון, מסמך הכזבים שלה נכלל בערימת מסמכים שנשלחה לארגון בצלם.

עכשיו, במדינה נורמלית, קצינה בכירה שהיתה מעורבת בגלוי כל כך בניסיון טיוח של הריגה היתה עולה למשפט ומאבדת את הדרגות שלה, לפחות. קצינה שהיא גם עורכת דין שנתפסה בניסיונות לשיבוש חקירה, היתה מאבדת את רשיון עריכת הדין שלה.

בישראל, כמובן, היא הפכה לשופטת הקבועה של השב"כ, שמאפשרת את העלמתם של אנשים ואת חקירתם ללא עורך דין. יש לה, אחרי הכל, ניסיון מוכח ומתועד בכיפוף האמת לצרכיה של מערכת הבטחון".

בלוג פנאן העלה עוד בחודש אפריל את האפשרות כי השופטת רון הלכה בעקבותיו של דארת' ויידר, וערקה לצד של כוחות האופל. התמונה מדברת בעד עצמה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew