לזרום עם ואן גוך

כאשר הצייר ההולנדי וינסנט ואן גוך יצר את ציורו הנודע "ליל כוכבים", הוא השתמש במשיכות מכחול וטכניקת צביעה שעוררו אצל הצופים תחושה של תנועה. כעת, יותר מ-120 שנה אחרי יצירת הציור המקורי, נטל על עצמו אמן אחר את המשימה לתת ביטוי חזותי לתחושת תנועה זו.

האמן היווני פטרוס ורליס יצר גירסת אנימציה אינטראקטיבית של ציור השמן המפורסם של ואן גוך, אשר מאפשרת לצופה לא רק לראות את תנועת הצבעים, אלא להשתתף ביצירתה.

אם כבר עוסקים בהחייאת ציוריו של ואן גוך, אי אפשר שלא להזכיר את החלום "עורבים" מתוך הסרט "חלומות" של במאי הקולנוע היפני אקירה קורוסאווה. תלמיד לאמנות שמבקר בתערוכת ציורים של ואן גוך, מוצא את עצמו בתוך אחד מציוריו של האמן ההולנדי. במהלך שיטוטיו בעולמו המצויר של ואן גוך הוא אף פוגש את הצייר עצמו (המגולם של ידי הבמאי האמריקאי מרטין סרוקסזה) ומשוחח עמו. ואן גוך, אשר רק מבקש שיעזבו אותו לנפשו, מנסה להתחמק מהתלמיד. המרדף שמתפתח על רקע נופי ציוריו של ואן גוך, גורם בסופו לכך שהתלמיד יוצר שלא במתכוון את הסצנה המפורסמת שהולידה את הציור "שדה חיטה עם עורבים" – מציוריו האחרונים של ואן גוך בטרם התאבד.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew