איראן מודאגת: ישראל קרובה לייצור פצצת האטום ה-400 שלה

בעקבות ההסכם המתגבש בין איראן לבין המעצמות למניעת פיתוח נשק גרעיני על ידי הרפובליקה האיסלמית, אמר היום שר החוץ האיראני כי הוא מודאג מתוכנית הגרעין של ישראל, והביע חשש כי המדינה היהודית תוכל בקרוב לייצר את פצצת האטום ה-400 שלה.

"לפי הערכות המודיעין שלנו, אם לא יושג הסכם לבלימת תוכניתה הגרעינית הצבאית של ישראל, יהיו בקרוב בבעלותה 400 פצצות אטום שמסוגלות לפגוע לאיראן", אמר שר החוץ של איראן, מוחמד זריף. "ההסכם המסתמן עם המעצמות אמנם מתיר לנו להמשיך להעשיר אורניום בדרגה נמוכה, אבל לישראל כבר יש את כל המתקנים הנדרשים כדי לייצר עוד אורניום מועשר לבניית פצצות נוספות".

"מובן מאליו כי האפשרות שדבר זה יתרחש מאוד מדאיגה את איראן ומדינות אחרות באזור. בסופו של דבר, ישראל היא מדינה לא יציבה הנשענת על רעיונות דתיים פונדמנטיליסטיים, שכבר הוכיחה בעבר כי היא אינה זקוקה לסיבה גדולה במיוחד כדי לתקוף היכן שהיא רוצה ברחבי המזרח התיכון", הוסיף זריף.

גורמים בקהילת המודיעין של איראן גם הזהירו מפני אפשרות ממשית, ומדאיגה במיוחד, כי ישראל תספק בעתיד נשק גרעיני לגורמי טרור כמו ארגון מוג'הידין, שאנשיו אומנו, חומשו ומומנו על ידי ישראל לצרוך ביצוע התנקשויות במדעני גרעין איראנים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew