איראן מודאגת: ישראל קרובה לייצור פצצת האטום ה-400 שלה

בעקבות ההסכם המתגבש בין איראן לבין המעצמות למניעת פיתוח נשק גרעיני על ידי הרפובליקה האיסלמית, אמר היום שר החוץ האיראני כי הוא מודאג מתוכנית הגרעין של ישראל, והביע חשש כי המדינה היהודית תוכל בקרוב לייצר את פצצת האטום ה-400 שלה.

"לפי הערכות המודיעין שלנו, אם לא יושג הסכם לבלימת תוכניתה הגרעינית הצבאית של ישראל, יהיו בקרוב בבעלותה 400 פצצות אטום שמסוגלות לפגוע לאיראן", אמר שר החוץ של איראן, מוחמד זריף. "ההסכם המסתמן עם המעצמות אמנם מתיר לנו להמשיך להעשיר אורניום בדרגה נמוכה, אבל לישראל כבר יש את כל המתקנים הנדרשים כדי לייצר עוד אורניום מועשר לבניית פצצות נוספות".

"מובן מאליו כי האפשרות שדבר זה יתרחש מאוד מדאיגה את איראן ומדינות אחרות באזור. בסופו של דבר, ישראל היא מדינה לא יציבה הנשענת על רעיונות דתיים פונדמנטיליסטיים, שכבר הוכיחה בעבר כי היא אינה זקוקה לסיבה גדולה במיוחד כדי לתקוף היכן שהיא רוצה ברחבי המזרח התיכון", הוסיף זריף.

גורמים בקהילת המודיעין של איראן גם הזהירו מפני אפשרות ממשית, ומדאיגה במיוחד, כי ישראל תספק בעתיד נשק גרעיני לגורמי טרור כמו ארגון מוג'הידין, שאנשיו אומנו, חומשו ומומנו על ידי ישראל לצרוך ביצוע התנקשויות במדעני גרעין איראנים.

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew