לבחור בני זוג על פי הריח

חוש הריח אמנם נחשב למשני ביחס לחושים אחרים, ובמיוחד חוש הראייה, אולם הריח הוא החוש הקדום ביותר שלנו, ומחבר אותנו ישירות וללא תיווך לרגשות וזיכרונות. מדוע אם כן, לא לבסס עליו החלטות בתחום הרה גורל כמו רומנטיקה?

הכירו את "מסיבת פרומונים" – ליין מסיבות לפנויים ופנויות שמבשם את סצנת ההיכרויות של העיר ניו יורק. פרומונים הם חומרים אורגניים שהגוף מפריש, ואשר משפיעים על התנהגות בני אדם אחרים, ובמיוחד בתחום של משיכה מינית, הזדווגות ורבייה. בשלהי 2010, החליטה האמנית האמריקאית ג'ודית פרייס לגייס את המולקולות המעוררות לטובת מסיבת היכרויות שמשתתפיה יוכלו לבחור את בן או בת הזוג על פי ריחם.

40 המוזמנים והמוזמנות למסיבה הראשונה (שכדי לקבל הזמנה נדרשו לשלוח צילום של בית השחי שלהם) התבקשו להביא עמם למסיבה חולצה בה ישנו בשלושה הלילות הקודמים, מבלי שהשתמשו בבושם או דאודורנט באותה תקופה. במסיבה עצמה, הוכנסה כל חולצה לשקית נפרדת וממוספרת, והונחה יחד עם שאר השקיות בערימה על שולחן. עבור המאותגרים מינית, סומנו שקיות הגברים בכחול ושקיות הנשים בוורוד.

במהלך המסיבה יכלו המשתתפים לגשת מפעם לפעם לשולחן, ולרחרח חולצות של זרים. כאשר מישהי או מישהו חשו כי הם נמשכים במיוחד לריח של חולצה מסוימת, הם צולמו בו במקום כשהם מחזיקים את החולצה בידם, והצילום הוקרן על הקיר כהזמנה לבעל/ת החולצה לבוא ולהציג את עצמו/ה.

"בפעם הראשונה שיצאתי עם מישהו רק בגלל משיכה פיסית, נדהמתי לגלות כמה זה הצליח", סיפרה פרייס לעיתון המקוון "דה דיילי". "כל כך אהבתי את הריח שלו, אפילו כשהוא התנהג מגעיל. אז חשבתי לעצמי, מה היה קורה לו יכולתי לבחור בני זוג על פי הריח שלהם?".

תוצאות הניסוי בכימיה רומנטית שערכה פרייס אוששו את ההנחה שלה. מתוך 40 משתתפי המסיבה הראשונה, 12 החלו לצאת עם בני זוג שהכירו במסיבה, ומחציתם המשיכו לקשר רומנטי של ממש – שיעור הצלחה גבוה באופן ניכר מזה של אירועי פנויים פנויות רגילים.

עוד באותו עניין:
כתבת טלוויזיה על "מסיבת פרומונים" בלוס אנג'לס (אנגלית)
רחרוח גורלי: טרנד מסיבות הפרומונים תופס תאוצה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew