דוקטור סוס מתהפך בקברו

דוקטור סוס ודאי מתהפך בקברו. "הלורקס", ספרו של המאייר והסופר הנודע על איך החברה התעשייתית ותרבות הצריכה הורסות את הסביבה, גויס לקמפיין שיווקי של רכבי שטח.

הספר, שראה אור בשנת 1971, מביא את סיפורו של תעשיין רודף בצע וחסר-מעצורים שהורס בצורה כל כך שיטתית את הסביבה המקומית, עד שהוא גורם לסגירתה של החברה שלו עצמו.

אולם עיבוד אנימציה הוליוודי חדש לו זכה הספר באחרונה, כולל כדרכן של הפקות קולנוע מסחריות שלל קמפיינים נלווים לשיווק מוצרים, בהם רכבי שטח של מאזדה, חיתולים ממותגים ושירותים של תאגידים מגעילים כמו טרגט ו-HP.

"דמותו של לורקס, שדורות של ילדים גדלו עליה ואשר מגלמת את הרצון ליצור כלכלה בת קיימא שאינה כרוכה בהרס סביבתי, נחטפה על ידי תאגידים", הסביר מבקר התרבות והקולנוע מיכה קלשר. "זה לא רק ניסיון בזוי לטיוח ירוק (גרינווש), אלא גם רצח אופי של לורקס. צריך להיות ממש צבוע וציני כדי להשתמש בסיפור ילדים אהוב שהיה ממבשרי התנועה האקולוגית, כדי לשווק באמצעותו לילדים את תרבות הצריכה".

אפשר לראות את הטריילר של העיבוד החדש של "הלורקס", אבל הרבה יותר שווה לראות את סרט האנימציה המבוסס על הספר שנעשה עוד בימי חייו של דוקטור סוס.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew