תלמידים בתגובה להצבת מצלמות בבית הספר: לא רוצים לחיות ב"אח הגדול"

תלמידי בית ספר מתקוממים נגד החלטת המשטרה להציב מצלמות ברחבי בית הספר, ומנהלת בית הספר אף היא הביע תמיכה בהתנגדותם. "חלק גדול מהחברים שלי רואים בזה הבעה של חוסר אמון בתלמידים", סיפר לאתר ynet דור צימחוני מכרמיאל, שבחודש הבא יחל את לימודיו בכיתה י"ב.

"הכל מלא במצלמות. אני יודע שזה מאוד יקר, אבל חושב שאת המשאבים האלה כדאי לנתב לנושאים אחרים, כמו שיעורי עזר או שיפור החינוך באופן כזה שיוכל למנוע את האלימות. קשה מאוד להתרגל לנוכחות של המצלמות", אמר דור.

לא רוצים לחיות ב"אח הגדול"

לא רוצים לחיות ב"אח הגדול"

גם במועצת התלמידים הארצית לא קיבלו את הודעת המשטרה בהתלהבות רבה. היו"ר הנכנס של הארגון, אשר אלון, אמר כי "יש פה שתי זכויות בסיסיות להגנה ולפרטיות. אנחנו לא חיים במציאות של 'האח הגדול', והשאלה הגדולה היא איזו מבין אותן זכויות קודמת וחשובה יותר. בכל מוסד חינוכי יש אוכלוסייה עם אופי שונה. לדעתנו, לפני תחילת הניסוי צריכים לשבת יחד תלמידים ומורים כדי להחליט באיזה בית ספר יותקנו מצלמות".

אורית, מנהלת בית ספר, הביע תמיכה בעמדת התלמידים, ואמרה כי "מדובר במהלך איום ונורא שמלמד על פשיטת הרגל של מערכת החינוך. החליטו כאן להשקיע פחות בחינוך התלמידים ומתרכזים בעיקר בציונים. שכחו שהם בני אדם".

אורית אמרה כי לשיטתה, "זוהי אמירה ברורה של משרד החינוך שאמר באופן ברור כי הוא לא מצליח להתגבר על תופעת האלימות והוא מחפש לפתור אותה באמצעות קיצורי דרך. צריך לחנך ילדים מגיל אפס, ולכן מה שקורה כאן הוא פשוט בושה וחרפה, והתחושה שלי, בשל כך, היא נוראית".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew