הכירו את תא הטרור החשאי "הארגון לשחרור ברבי"

ב-9 במרץ 1959 הגיעה למדפי החנויות בפעם הראשונה ברבי, בובת הפלסטיק מכורת השופינג שגופה האנורקטי הפך ברבות השנים לשאיפה של כל ילדה טובה. פרסומת הטלוויזיה הראשונה של ברבי גם היתה הפרסומת הראשונה שפנתה ישירות לילדים, תוך עקיפת הוריהם. הפרסומת שינתה לנצח את פני תרבות הצריכה בארה"ב ובעולם כולו, וכיום נמכרת הבובה במיליארדי דולרים ברחבי תבל.

אך הזמנים השתנו, ושלושים שנה מאוחר יותר צץ סימן המרי הראשון נגד ברבי, בדמותו המאיימת של תא הטרור החשאי שנודע בשם הארגון לשחרור ברבי. וסיפור שהיה כך היה. בשנת 1992 החלו לייצר בארה"ב בובות ברבי מדברות שאמרו משפטים כמו "אני אוהבת לעשות קניות", "מה אעשה אם לא יהיו לי מספיק בגדים?" ו"חשבון זה נורא קשה". המסר היה פשוט: נשיות שווה טמטום.

בחג המולד של שנת 1993 החליט הארגון לשחרור ברבי לעשות מעשה, ואנשיו החליפו בחשאי את מנגנוני הדיבור של מאות בובות ברבי שהופצו בחנויות לקראת החג, עם מנגנונים של בובות לוחמי "כוח המחץ". ילדות שפתחו את האריזה הופתעו לשמוע בובת ברבי האומרת משפטים כגון "גבר מת לא משקר!", ואילו בנים מצאו את עצמם מקשיבים לבובות של חיילים לוחמים אומרות "בואו נעשה מסיבת פיג'מות!".

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew