תחרות הטיעון המוסרי החזק ביותר בעד לאכול בשר

העיתון "ניו יורק טיימס" הכריז על תחרות "הטיעון המוסרי החזק ביותר בעד אכילת בשר".

"בשנים האחרונות נדמה כי צמחונים, ואף יותר מכך – טבעונים, השתלטו על הדיון הפילוסופי סביב שאלת המוסריות של אכילת בעלי חיים אחרים. מול הטיעונים הפילוסופיים והאתגרים המוסריים שהציבו אנשים דוגמת פיטר סינגר או ג'ונתן ספרן פויר, סיפקו חובבי הבשר תשובות דלות שהסתכמו פחות או יותר בכך שבשר הוא דבר טעים ומזין, שהוא חלק מהתרבות שלהם, ולאכול בשר זה דבר מקובל בטבע. עם זאת, קרניבורים מעטים ניסו לגבש תשובה לשאלה הבסיסית: האם יש לנו זכות מוסרית לאכול בעלי חיים, לפחות כאשר חיינו אינם תלויים בכך", נכתב בהודעה על התחרות.

המתמודדים התחרות מתבקשים לשלוח מאמר של עד 600 מילה (באנגלית) לכתובת הדואר האלקטרוני [email protected]. המועד האחרון להגשת הקטע הוא ה-8 באפריל. המאמרים הטובים ביותר יפורסמו בעיתון.

חבר השופטים בתחרות כולל חמישה גברים לבנים (!) שנודעו בעמדותיהם הביקורתיות (במידה זו או אחרת) כלפי אכילת בשר: פיטר סינגר, מייקל פולן, מרק ביטמן, ג'ונתן ספרן פויר ואנדרו לייט.

בהודעה על התחרות, ביקש הטיימס מהמתמודדים להתמקד בסוגיה המוסרית ולא לנדוד להיבטים אחרים. "אל תספרו לנו למה אתם אוהבים בשר, למה לאכול אורגני או מקומי, או למה יש לכם זכות לבחור מה אתם רוצים לאכול. רק תאמרו לנו מדוע זה מוסרי לאכול בשר", נאמר בהודעה.

עדכון: הנה תרגום המאמר הזוכה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew