גוש שחור: הפשיטה על בית ספר דיאז

בלילה שבין 21 ל-22 ביולי 2001, לקראת סיומה של פסגת מנהיגי המדינות העשירות (G8) בעיר גנואה באיטליה, פשטו 300 שוטרי יחידה לפיזור הפגנות על מרכז התקשורת של "הפורום החברתי" בבית ספר דיאז בעיר, בחיפוש אחר פעילי הגוש השחור.

במקומם, מצאו השוטרים בבית הספר פעילים חברתיים צעירים, מרביתם סטודנטים, ועיתונאים מרחבי אירופה שנערכו לקראת שינה באולם ההתעמלות של בית הספר. עובדה זו לא מנעה מהמשטרה לתקוף באלימות קשה וללא הבחנה את כל מי שנמצא במקום.

62 מהפעילים נפצעו במהלך השתוללות המשטרה, אלו שנפצעו באופן קשה פונו לבית חולים, אך כעבור זמן קצר אולצו להצטרף לשאר חבריהם בבית המעצר – שם הושפלו ועונו במשך שעות.

שלושה קציני משטרה בכירים, בהם סגן מפקד משטרת גנואה, הודחו בעקבות הפרשה, שאותה הגדיר ארגון זכויות האדם אמנסטי בתור "ההשעיה הזמנית החמורה ביותר של זכויות אדם במדינה מערבית מאז מלחמת העולם השנייה".

בשנת 2011 יצא סרט תיעודי על הפרשה בשם "גוש שחור" בבימוי קרלו באכשמידט.

והנה הסרט המלא (ללא תרגום).

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew