"הלגונה הסודית" שוב אדומה: המאמן של "פליפר" הדולפין מדבר

תושבי העיירה היפנית טאיג'י ממשיכים במרחץ הדמים של דולפינים, למרות חשיפת מנהגם האכזרי בסרט התיעודי זוכה האוסקר "הלגונה הסודית" (The Cove) אשר עלה לאקרנים בשנה שעברה.

תושבי העיירה שחטו אתמול להקת דולפינים שלמה, למעט שני דולפינים שנמכרו לאקווריומים ושישה גורי דולפינים ששוחררו חזרה לים. פעילים למען בעלי חיים דיווחו כי הדולפינים הצעירים ששוחררו היו מבולבלים ומפוחדים, ונראה שהם עדיין מחפשים אחר הוריהם. סיכויי ההישרדות שלהם עדיין לא ברורים.

"הדבר היחיד שיעצור את טבח הדולפינים יהיה מעורבות של אנשים. כלומר, אנחנו לא יכולים לעשות את זה בכוחות עצמנו, ואף ממשלה לא תעשה דבר בעניין. ממשלות מגנות על תאגידים, לא על אנשים ובעלי חיים אחרים", אמר פעיל זכויות הדולפינים, ריק אוברי, בראיון מוקדם יותר השנה.

אוברי, אשר שימש במשך שנים כמאמן דולפינים, והתפרסם בתור מי שלכד ואימן חמש דולפינות שונות שגילמו את פליפר בסדרת הטלוויזיה המפורסמת בשנות ה-60, התראיין במשותף עם במאי הסרט "הלגונה הסודית", לואי סיחויוס, לתוכנית Democracy Now.

"פליפר היה חיית בר שחיה מול חופי פלורידה לפני שלכדנו אותה, וגררנו אותה בניגוד לרצונה למכל מים בפארק ימי במיאמי, ונתנו לה את שם הבמה שלה, פליפר. השם המקורי שלה היה קתי. טוב, לא המקורי. השם האמיתי שלה היה (אוברי משמיע שריקה). לכל דולפין יש שריקה ייחודית שאמו נותנת לו. אנחנו החלפנו את השם שלה והפכנו אותה לכוכבת טלוויזיה", סיפר אוברי בראיון.

"קתי התאבדה ימים ספורים לפני יום כדור הארץ הראשון, שצוין ב-22 באפריל 1970. אני יודע שהביטוי להתאבד הוא קשה, אבל הוא מדויק. דולפינים אינו נושמים אוויר באופן אוטומטי כמו בני אדם. אם חושבים על זה לרגע, הם יכולים לשים קץ לחייהם בכל רגע, פשוט על ידי כך שהם לא לוקחים את הנשימה הבאה. ראיתי את זה קורה מאז הרבה פעמים, במיוחד בלגונה של טאיג'י ביפן. בזמן שלוכדים ושוחטים את הדולפינים, חלקם פשוט מפסיקים לנשום. הם פשוט מוותרים, לוקחים נשימה, ושוקעים לקרקעית, וזהו זה. אז כן, דולפינים כן מתאבדים… קתי התאבדה בזרועותיי בפארק הימי של מיאמי, וזה מה שגרם אצלי לשינוי".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew