האחד באפריל: שוטרים או שוטים?

רוצה להפיל בפח שוטר? כל מה שצריך זה קצת יצירתיות והרבה אומץ. 13 תעלולים, מתיחות ומעשי קונדס שהפכו שוטרים לשוטים. פרויקט מיוחד לכבוד יום השוטים.

 1  חובב התעלולים ומעשי הקונדס הצרפתי רמי גייר, שהוא גם כדורגלן חובב, בועט כדורגל לתוך דלת פתוחה של ניידת משטרה, ואז חוגג את הבקעת השער.

בסרטון הבא גייר מתחפש לפרפר ולוכד שוטר ברשת.

 2  לפני מספר שנים, בעיר בורנמות' שבבריטניה, לכדו מצלמות האבטחה המשטרתיות חייזר בגובה שניים וחצי מטר מסתובב במרכז העיר באמצע הלילה. שוטרים שהוזנקו למקום גילו להפתעתם כי נפלו קורבן לתעלול שבוצע במחאה על הפגיעה בפרטיות התושבים עקב התקנת מצלמות האבטחה בעיר (סרטון של Undercurrents).

 3  קבוצת המתיחות האמריקאית סקץ' אמפייר הצליחה להפיל בפח אין ספור שוטרים. בסרטון הבא, נראה חבר הקבוצה "עובד" על שוטרים כאשר העמיד פנים שהוא מצייר גרפיטי בעזרת מיכל אוויר דחוס שלמעשה משמש לניקוי גרפיטי.

 4  איך הסתנן ציור של חזיר – כינוי הגנאי המפורסם בו נהגו להשתמש מפגינים ביחס לשוטרים בארה"ב בשנות ה-60 – לסמל של משטרת מדינת ורמונט אשר מופיע על כל ניידות המשטרה במדינה? מסתבר כי מדובר בתעלול מבריק שעליו חתומים אסירים הכלואים בבית סוהר סנט אלבנס שבמדינת ורמונט, ואשר מועסקים בבית דפוס של שירות בתי הסוהר, בו מודפסים סמלי המשטרה המודבקים על הניידות.

 5  צעיר שמסתתר בבור ביוב במדרכה מכשיל שוטר בעת מילוי תפקידו. פסל של טום פרנצן בעיר בריסל בבלגיה.

 6  לאחר שסבלו במשך מספר שנים מהתנכלות מתמשכת מצד המשטרה, החליטו חברות קולקטיב האמנים הרוסי המחתרתי וואינה ("מלחמה" ברוסית) להשיב מלחמה נגד רשויות החוק – באמצעות מתקפת נשיקות.

במהלך ינואר ופברואר 2011 יזם הפלג הפמיניסטי-מיליטנטי של הפיקוד העליון של וואינה סדרה של מתקפות נשיקות נגד שוטרות ברחובות מוסקבה ובתחנות רכבת תחתית בעיר. במסגרת מתקפות הפתע ניגשו נשות וואינה אל מאות שוטרות שונות ונישקו אותן בפתאומיות על שפתיהן וללא הסכמתן.

חודשים ספורים אחרי מתקפת הנשיקות, בקיץ 2011, שתיים מחברות וואינה ייסדו את להקת "פוסי ריוט".

 7  נהגים בסין שלא רוצים לחגור חגורות בטיחות בזמן הנסיעה, מצאו דרך מקורית להתל בשוטרי התנועה: "טי שירט חגורת בטיחות" – חולצה שעליה ציור עם דוגמת חגורת בטיחות שיוצרת את הרושם כאילו הנהג חגור.

 8  שוטר בקנדה, שזכה לכינוי ההולם "קצין בועות סבון", איים על עובדת סוציאלית שהפריחה בועות סבון, כי אם אחת מהבועות תפגע בו, יעצור אותה בגין תקיפת שוטר. בהמשך הוא גם מימש את האיום שלו. עוד על אלימות המשטרה בפסגת ה-G20 בטורונטו כאן.

 9  מפגין למען צדק חברתי בתל אביב מוציא מהארון שוטר סמוי.

 10  תושב יקטרינבורג ברוסיה מצא מענה מקורי לחוק שנועד להגביל את הזכות להפגין, ואשר מחייב אישור מראש וליווי משטרתי לכל צעדה בעיר. הוא הגיש בקשה מפורטת לקבלת אישור לקיום צעדה עם חמישה מחבריו בלב העיר. חבריו אמנם הבריזו לו, אבל הוא בכל זאת זכה לליווי משטרתי מרשים לכל אורך הצעדה, שאותה תיעד בטלפון הסלולרי שלו.

 11  בתחילת 2013, משטרת יפן עצרה חתול בחשד כי סייע להאקר מסתורי שהצליח במשך חודשים ארוכים להתל ברשויות החוק. חוקרי המשטרה איתרו את החתול ואת כרטיס הזכרון הדיגיטלי שהוסתר בקולר שלו, לאחר שהצליחו לפתור חמש חידות שפירסם ההאקר בתקשורת, ואשר פתרונן הוביל אותם לחתול.

 12  לפעמים, כל מה שצריך כדי לחשוף את האמת זה קו אחד קטן.

 13  סרטון בונוס. סרט תדמית אלטרנטיבי למשטרת ישראל מאת ערן ורד.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew