נמצא הפתרון למשבר הכלכלי של יוון: גימלאים יתאבדו

המשבר הכלכלי בו נתונה יוון בחמש השנים האחרונות, ואשר הביא את ממשלת יוון אל סף פשיטת רגל, צפוי להיפתר הודות ליוזמה חדשה של אזרחי המדינה הוותיקים.

ממשלת יוון, אשר נקטה בשורה של צעדי צנע חריפים כדי לצמצם את חובותיה על חשבון האזרחים, עדיין מתקשה למצוא פתרון תקציבי לתשלומי הפנסיה לגימלאים במדינה, שאותם קיצצה עד כה ב-25% בלבד. אולם כעת, נמצא הפתרון לבעיה. האיש החתום על היוזמה המקורית הוא גמלאי יווני בן 77, אשר מצא דרך יעילה ופשוטה לסייע לממשלתו לצמצם את ההוצאות: הוא התאבד.

האיש, רוקח במקצועו, ירה לעצמו בראש בכיכר סינטגמה בלב אתונה, מול בניין הפרלמנט של יוון. עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי לפני ששלף אקדח וירה בראשו, צעק האיש: "אני לא רוצה להשאיר חובות לילדיי". המשטרה מסרה כי על גופו נמצא פתק בכתב יד שבו הוא הסביר שהחלטתו לשים קץ לחייו נבעה ממשבר החוב שבו שקועה המדינה.

זמן קצר לאחר ההתאבדות הפך העץ שתחתיו התאבד האיש לגלעד מאולתר. עוברים ושבים נעצרו במקום, הניחו למרגלותיו זרי פרחים או הצמידו פתקים לגזעו. על כמה מהם נכתב: "זה היה רצח, לא התאבדות", "תוכנית הצנע הורגת".

עם זאת, כלכלנים ציינו בסיפוק כי הגימלאי האמיץ אינו היחיד שמתגייס לסייע לממשלה לפרוע את החובות שנטלה. לפי נתונים רשמיים, בעקבות המשבר הכלכלי ביוון, נרשם בשנים האחרונות זינוק של 20% במספר ההתאבדויות במדינה.

עוד באותו עניין:
דוקטרינת ההלם נוסח יוון
גיבורי המחאה ביוון
התקוממות הזקנים

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew